Účinný lék proti mšicím se dá koupit v lékárně: Parafínový olej

Připravte si vynikající postřik proti mšicím za pár korun a ochraňte svou budoucí úrodu. Nemusíte utrácet peníze za drahé speciální směsi plné nebezpečné chemie.

postřik proti mšicím i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Škůdci jsou postrachem každé zahrady a noční můrou každého zahradníka. Parazitují na rostlinách v zahradě a ožírají jejich listy i plody. Jednoduché řešení, jak se jich zbavit, nenajdete v zahradnictví, ale v lékárně. Vyzkoušejte toto ekonomičtější a ekologičtější řešení a zatočte s tímto škodlivým hmyzem jednou provždy. Ochraňte svou zahradu před těmito vetřelci a užijte si v létě bohatou úrodu.

Přírodní postřik proti mšicím

Dokonalý přípravek, který rostliny na vaší zahradě účinně ochrání, je parafínový olej. K výrobě postřiku můžete použít i dešťovou vodu, čímž se vám výrobní náklady ještě sníží. Do šesti litrů vody přidejte 100 ml parafínového oleje a důkladně promíchejte. Hotový prostředek nalijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte dávku na rostliny poškozené mšicemi. V ideálním případě by přípravek měl stékat po listech, aby se dostal i na jejich spodní části. 

Vhodné byliny proti mšicím

Tento způsob je stejně účinný, ale ještě více ekologičtější. Proti mšicím vám poslouží také kopřiva. Stačí nasbírat 1 kg této byliny a zalít 10 l vody. Směs důkladně promíchejte a nechte odstát alespoň 24 hodin. Během této doby se z rostlinných částí uvolní enzymy, které ochrání vaše rostliny před škůdci. Po 24 hodinách přeceďte roztok do nádoby s rozprašovačem a nastříkejte na poškozené rostliny. Tento přípravek využijete na své zahradě a ve skleníku také proti houbovým chorobám.

jak se zbavit mšic iZdroj fotografie: iStock

Česnek proti mšicím

Další vynikající surovinou, kterou ze svých zásob můžete využít, je česnek. Nejprve čtyři stroužky oloupejte a nasekejte na velmi jemné kousky. Poté je vložte do sklenice a zalejte studenou vodou. Opět nechte směs 24 hodin louhovat na teplém místě a nakonec přeceďte do láhve. Pomocí rozprašovače aplikujte přípravek na rostliny, které chcete ochránit, a nechte působit.

Nezapomínejte postřiky proti mšicím průběžně aplikovat, aby se do vaší zahrady brzy nevrátily. V nejlepším případě si k aplikaci postřiku vyberte slunné a teplé počasí. V případě brzkého vydatného deště je potřeba celý proces zopakovat, protože veškerou nanesenou vrstvu voda spláchne. Vyhněte se také období zálivky nebo hnojení, abyste jednotlivé složky nekombinovali a rostlinám nepřitížili.

Postřik z česneku proti mšicím

Jak bojujete s mšicemi vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství