Obrácené zalévání rostlin jim dá tu možnost, aby si načerpaly, kolik vody potřebují. Stačí je dát do mísy

Vyzkoušejte tento jednoduchý trik, díky kterému vám vaše pokojové rostliny budou mnohem lépe prospívat. Takto jim zajistíte ty nejlepší podmínky pro zdravý a silný růst.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Některé triky vám pomohou vylepšit vaše rutinní návyky a podpořit zdraví vašich rostlin. Aby vám pokojovky dobře prospívaly, je potřeba jim zajistit tu nejlepší péči. Kromě dostatečného množství světla, tepla a výživy potřebují také ideální množství zálivky. S tím vám dokáže pomoci tento geniální trik, díky kterému už své rostliny nikdy nepřelijete.

Jak lépe zalévat rostliny

Tato metoda zalévání rostlin spočívá v tom, že vodu budou získávat skrz kořeny zespodu, namísto toho, abyste ji nalévali na povrch, jak jste nejspíš byli zvyklí. K tomu vám stačí jen květináč s rostlinou umístit do většího dekorativního obalu nebo pod něj položit talířek, misku nebo jinou nádobu jen trochu větší, než je samotný květináč. Na jeho dně samozřejmě nesmí chybět drenážní otvory, aby se voda ke kořenům mohla dostat.

Metoda obráceného zalévání

Tento způsob zalévání rostlin funguje tak, že květináč s pokojovou rostlinou umístíte do připravené větší nádoby a vodu nalijete tam. Substrát si jako houba nasaje pouze potřebné množství, které si kořeny dokáží zpracovat, a vyživí tím i nadzemní části. Takto už se nebudete muset nadále bát, že své pokojovky přelijete nebo jim nedodáte dostatečnou závlahu. Obrácené zalévání je zkrátka a dobře trefou do černého.

pokojové rostliny iZdroj fotografie: Freepik

Otestuje, že to funguje

Aby voda v květináčích nezůstávala stát příliš dlouho a kořeny rostlin nezačaly postupně zahnívat, můžete vždy květináč z dekorativního obalu vyjmout a umístit jej do skleněné nádoby nebo talířku s vodou. Na začátku si vytvořte rysku, kam až hladina vody dosahuje, a po 10 minutách rostlinu vyjměte. Před jejím vytažením však můžete vidět, že hladina vody klesla, což znamená, že určité množství dokázal půdní substrát nasát do květináče. Následně rostlinu vraťte na původní místo.

Proč je tato metoda lepší než běžné zalévání

Výhodou této metody je, že nemusíte po celé domácnosti chodit s plnou konvičkou a riskovat, že budete na každém kroku trousit kapičky vody. Jednoduše přesunete všechny pokojovky na jedno místo a postupně jim dopřejete vodní lázeň. Navíc při běžném zalévání shora se do půdy vsákne jen velmi malé množství vody, protože půda ji nestihne tak rychle zadržet, kdežto při namáčení květináče má dostatek času nasbírat potřebné zásoby.

Jak zaléváte pokojové rostliny vy?

Zdroj: 0witchhunt0
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články