Několik tipů, jak vypěstovat záviděníhodnou úrodu česneku. Palice stroužků budou velká jako jablka

Přečtěte si, jak si velice snadno vypěstovat skvělou úrodu česneku. Stačí dodržet pár postupů a váš česnek bude velký a zdravý.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste se rozhodli pěstovat toto nejstarší antibiotikum, možná oceníte pár tipů, jak to dělat ještě lépe. O tento poklad se rozhodně vyplatí starat. Několikanásobně vám to totiž vrátí na vašem zdraví. Existuje několik pravidel, která by se měla při pěstování česneku dodržovat. Není na tom nic obtížného a sklizeň bude báječná.

Vysazení a hnojení česneku

Nejideálnější je vysadit česnek na konci podzimu, zhruba 10–15 dní před příchodem mrazů, než půda stihne zmrznout. Může se tak snadno stát, že ho vysadíte až v prosinci. Pokud se správně trefíte do termínu výsadby, dobře přezimuje, zakoření a na jaře uvidíte krásné a silné mladé rostlinky. Česnek, který zasadíte až příliš pozdě, nezvládne včas pustit kořeny a shnije. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co se týká hnojení, měli byste ho dodržet alespoň 3krát. Používejte vyvážené hnojivo, které obsahuje organické látky. První hnojení proveďte brzy zjara. Složení hnojiva by mělo obsahovat dusík, fosfor, draslík a další minerální látky. Ideální je koňský nebo drůbeží hnůj, ale stejně dobře poslouží i granulované hnojivo. Další hnojení opakujte po 14 dnech.

Půda a správný čas sklizně

Dávejte pozor při zavlažování, protože česnek nemá rád příliš mokrou půdu. Mohl by pak snadno uhnít. Pomoci vám může mulčování, které udrží vlhkost pod kontrolou a zároveň zabrání vysušování půdy v horkém počasí. Také napomáhá zabraňovat růstu plevele. Jako mulč můžete použít seno, slámu nebo i dostatečně usušený plevel bez semen. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zbystřete, jakmile se na česneku objeví takzvané šipky. To jsou zelené výhonky, s jejichž květy česnek dozrává. Zahrádkáři tyto výhonky často odstraňují, protože pak rostlina dává více energie do stroužků. Vy si je ale na 2 rostlinách ponechejte, abyste pak lépe poznali, kdy je čas sklizně. Jakmile se šipky narovnají a kapsičky plné semen se začnou otevírat, můžete sklízet.  

Zdroj: Gardener

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články