Bohatá úrodu okurek se dá vypěstovat i na 1 m². Navíc k tomu není potřeba ani zahrada, chytnou se i na balkóně

Odhalte tajemství této inovativní metody a vypěstujte si velkou úrodu i na malém prostoru. Nenechte se limitovat množstvím místa na vaší zahradě a užije si okurkovou sezonu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Téměř nic se nevyrovná chuti čerstvě utrženého ovoce nebo zeleniny z vaší zahrádky. Díky této inovativní metodě se už nemusíte omezovat velikostí záhonů nebo místem ve skleníku. Takto si můžete jednoduše vypěstovat bohatou úrodu okurek i na balkoně nebo terase. Vyzkoušejte také tento geniální trik a uvolněte místo na záhonu pro další rostliny.

Pěstování okurek v pytlích

Místo klasické výsadby na venkovní záhon nebo do skleníku můžete okurky poměrně snadno vypěstovat v obyčejném pytli. Kromě pár kusů pytlů nebudete potřebovat téměř nic jiného než úrodnou zeminu a mladé sazenice. Takto můžete okurky umístit na libovolné místo, kde budou mít dostatek světla a budou chráněné před silným větrem.

Jak pěstovat okurky v pytli

Než se pustíte do práce, vyberte si pro tento účel kvalitní a pevný pytel. Můžete použít tkané nebo plastové, ale měly by být opravdu kvalitní, aby se vám vlivem tlaku zeminy neroztrhly. Dále si připravte sazenice, substrát, provázek a dřevěné kolíky o velikosti přibližně 2 m, ke kterým budete následně rostoucí rostliny uvazovat, aby nepadaly přes okraj pytle.

pěstování okurek v pytli iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak zasadit okurky do pytle

Na zem položte paletu, na které budete okurky v pytlích pěstovat. Pytel umístěte na místo a z jedné čtvrtiny ho naplňte substrátem. Do něj zapíchněte několik kolíků a po obvodu stáhněte naplněnou část lepicí páskou. Nasypte další vrstvu zeminy a opět páskou pytel stáhněte a dále postupujte, dokud nebudete mít zeminu až téměř po okraj. Z vnější části pytlů vyřežte po celém obvodu celkem 12 trojúhelníkových otvorů ve velikosti 3–4 cm.

Do připraveného pytle lze rovnou zasadit semena, nebo si je nejprve doma předpěstovat a následně přesadit sazenice. Mladé rostliny přesazujte až ve chvíli, kdy se na každé z nich objeví alespoň 3 silné lístky. Jak budou růst, přivažte je ke kolíkům, abyste jim zajistili dostatečnou oporu. Na vrch vysaďte 3 rostliny a další můžete vysázet do vyřezaných děr. Takto si snadno zmaximalizujete úrodu okurek z jednoho pěstebního pytle.

Jak pěstovat okurky ze semen

Které metodě pěstování okurek dáváte přednost vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství