Tři zázračná tajemství zahrádkářů a pěstitelů, jak udržet petúnie silné a do krásy kvetoucí po celé léto

Petúnie jsou krásné pestrobarevné rostliny, které vám budou zkrášlovat zahradu po celé léto. Jen jim musíte věnovat tu správnou péči.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Petúnie jsou velmi oblíbené květiny. Dají se pěstovat na záhonku nebo i v květináči na okně. Existuje velké množství odrůd, z nichž každá má jiné potřeby. Takže můžete vybírat nejen podle toho, kam je chcete umístit, ale také z velkého počtu barev. Květiny bývají celé pokryty krásnými květy. Někdy však listy začnou hnědnout a časem rostliny zvadnou. Pomocí 3 jednoduchých triků dosáhnete toho, že vám pokvetou celé léto.

Bez správného hnojení se neobejdete

Každá rostlina potřebuje dostatek živin. Petúnie vyžadují pomalý a stálý příjem živin. Proto je lepší je hnojit lehkým a konzistentním hnojivem, které se bude pomalu vstřebávat. Budete mít jistotu, že květina má dostatek živin po dlouhou dobu. Když použijete hnojivo, jež se vstřebá rychle, způsobí to sice rychlý růst, ale květina poté bude vyčerpaná a slabá. Doporučuje se hnojení každých 10–14 dnů roztokem ze ¼ nebo ½ doporučené dávky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nezapomeňte na zastřihávání starých květů

Nejenže staré květy vypadají nevzhledně, ale dokonce květinu okrádají o důležité živiny. Ta se snaží vynaložit všechno úsilí, aby staré květy oživila. Při jejich odstranění rostlina bude směřovat svoji energii do růstu květů nových, a proto bude vypadat stále svěže.

Dopřejte rostlině dostatek prostoru k růstu

Rostlina potřebuje dostatek prostoru pro správný růst – zejména pokud ji pěstujete v květináči, nebo jiné nádobě. Vodu a důležité živiny čerpá svými kořeny. Ovšem pokud jim zbývá jen málo půdy nebo skoro žádná, rostlina nemá prostor pro růst nových kořenů a začne brzy vadnout.

iZdroj fotografie: Pixabay

Správné řešení je jednoduché. Stačí, když petúnie zasadíte do větší nádoby, u níž budete mít jistotu, že mají dostatek místa pro růst nových kořenů po celé léto. Když už se stane, že nádoba je malá, zkuste je přesadit přímo na záhonek. V zemi budou petúnie mít dostatek prostoru a dostanou novou sílu k životu. Budete se tak moci radovat z krásných rostlin po celé léto a sousedi vám je budou závidět.

Zdroj: OldWorldGardenFarms

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů