Pár kapek koly vás zbaví škůdců jednou provždy, bez toxických přípravků. Práh vašeho království už nikdy nepřekročí

Colu lidé milují, když je vychlazená, tak je jistě lahodná. Neměli bychom ale zapomínat, že našemu zdraví moc nepřidá. Zkuste ji raději použít na zahradě, kde bude velmi užitečná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Milovníci Coca Coly jsou nyní možná v údivu, ale tento hnědo-černý nápoj není pro zdraví vhodný. Rozleptává zubní sklovinu a to nemluvě o cukru a jeho účincích na lidský organismus. Většina lidí pomocí tohoto nápoje udržuje každodenní pitný režim, to je jistě špatné. Ovšem, Cola může mít i jiné využití, například k mytí toalety, leštění šperků, mincí, ale také na zahradě, kde dokáže zahubit škůdce. Zdá se, že ji lze využít na nespočet použití. 

Trocha historie a vědy

Již před 130 lety byla Coca Cola namíchána lékárníkem závislým na morfinu. John Pemberton byl během občanské války zraněn a vybudoval si kvůli bolestem silnou závislost na morfinu. Aby se závislosti zbavil, začal vyhledávat jinou možnost léčby či to, jak by se závislosti zbavil. Při svém pátrání a hledání vynalezl Coca Colu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

V té době tvrdil, že takový lahodný nápoj vyléčí různorodé nemoci, včetně jeho závislosti na morfin. Další podrobnosti nejsou známy. Nyní se Coca Cola prodává ve více než 200 zemí a každodenně je lidmi popíjena. Doporučujeme, abyste s ní byli velmi opatrní a nejlépe ji využili pouze na zahradě, kde může být velmi užitečná.

Zkuste ji na slimáky

Mnoho lidí již na svých zahradách Colu používá, a kdo ne, možná by ji měl vyzkoušet. Někteří na slimáky používají méně invazivní prostředky, jako je například pivo, a někteří zahrádkáři chodí večer s nádobou a veškeré slimáky sbírají. Jak tedy působí Cola na slimáky? Ta by měla fungovat velmi podobně jako pivo. Jen s tím rozdílem, že přídavné látky v Cole slimáky rozleptají.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stejně jako u piva, bude i u tohoto nápoje vůně hlavním lákadlem pro slimáky. A jak je známo, jedná se o past i pro hmyz, například pro vosy, mouchy a jiné. Tento nevábný hmyz miluje sladké, proto jej Cola plná cukru dokáže přilákat. Stačí umístit mělčí misku k záhonu a čekat. Pokud chcete nápoj použít na mouchy a vosy, odložte plechovku nápoje do rohu zahrady nebo k altánu. 

Cola na podporu kompostování

Ano, tento nápoj může být využit i jako podpora kompostování. Cukry v ní obsažené podporují tvorbu mikroorganismů pomáhající rozkladu kompostu. Takže pokud ji chcete využít ke kompostování, klidně můžete. Jako poslední použití je možné využít pro kyselomilné rostliny. Například azalky a jiné. Někdo Colu využívá i pro papriky a rajčata.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obsahuje totiž fosfor a jiné látky, které jsou užitečné pro rostliny. Vždy ale nezapomínejte, že je třeba nápoj před použitím pro květiny ředit. Stačí smíchat šálek nápoje v jednom litru vody. Připravenou tekutinou byste měli zalévat rostliny přímo ke kořenům. Nikoli na listy a plody. Nezvyšujte dávky, protože hrozí velké překyselení zeminy. 

Zdroj: Gardeningknowhow

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednoduchá technika rytmického dýchání, která pomáhá aktivovat detoxikaci těla a zlepšit myšlení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Malý chlapec z chudé rodiny musel dělat domácí úkoly pod pouliční lampou. V tom si ho všiml známý milionář
Události247.cz
Události247.cz
Rusko je na pokraji bankrotu. Podle ekonoma zbankrotuje do 24 hodin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura