Rostlin, které bezpečně odpudí komáry a další hmyz. Kolem domácnosti vytvoří pomyslný ochranný štít

Ideální posezení na zahradě? S hrnkem kávy a zábavnou knihou, jen kdyby všude nebyl tak dotěrný hmyz a hlavně komáři! Jak se jich jen zbavit? Pomohou vám venkovní rostliny, které je nutné strategicky umístit kolem terasy nebo venkovního posezení, ale také pod okna ložnice nebo do okolí dveří.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Budete tak mít klid od komářích náletů nejen při posezení venku, ale také při nočním odpočinku v ložnici. Které rostliny na zahradu vysadit?
Šanta kočičí

Touhle rostlinou uděláte radost nejen své kočce, ale hlavně sobě. Rostlina příjemně voní, používá se v medicíně i léčitelství, a hlavně látky obsažené v šantě odpuzují komáry a šváby, ale také myši a krysy.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Které druhy bazalky jsou nejúčinnější proti komárům? Dá se říci, že všechny

Bazalka

Které druhy bazalky jsou nejúčinnější proti komárům? Dá se říci, že všechny, nejúčinnější je máta bazalková. Bazalková vůně komáry obzvláště odpuzuje, stejně jako mátová.

Máta peprná

Mátu peprnou komáři nemají rádi, proto je vhodná výsadba přímo do záhonu, ale také do květníků na terasu. V záhonech dávejte pozor, aby se nepřiměřeně nerozrostla na úkor ostatních rostlin.

Měsíček lékařský

Květina pro potěchu, lékařské účely, a ještě zcela nenáročná na péči? To je měsíček, který odpuzuje komáry, navíc jej využijete do domácí kosmetiky!

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Mátu peprnou komáři nemají rádi, proto je vhodná výsadba přímo do záhonu

Rozmarýn

Omamná vůně rozmarýnu se hodí nejen při pečení masa, ale rozmarýn má blahodárné účinky také na zdraví. Rostlina obsahuje vysokou koncentraci éterických olejů, ty ochrání okolí od nepříjemného hmyzu.

Citronová tráva (Citronella)

Úžasná rostlina, která se hodí do zahrady, má široké spektrum použití. Má velký potenciál v léčitelství pro své antiseptické a antibakteriální účinky, ale pomáhá také při žaludečních obtížích. Má příjemnou citronovou vůni, právě tu nesnáší komáři a jiný hmyz.

Levandule

Letní zahrada bez levandule? Je ozdobou venkovních prostor, příjemně voní a je lákadlem pro včely. Spolehlivě odpuzuje komáry a další hmyz, naopak přivábí motýly.

Blahovičník (Eukalyptus)

Blahovičník je spíše známý pod názvem eukalyptus. Vždyzelený keř obsahuje výrazné silice a éterické oleje, které pomáhají nejen v léčitelství, ale na zahradě bezpečně odradí dotěrný hmyz a komáry.

68 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 153 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Biblický lék starý 3 500 let. Čaj z olivových listů léčí téměř všechny nemoci
DámskýDeník.cz
Když smutek a stress zabíjí. Co je syndrom zlomeného srdce, a jak ho poznat?
Události247.cz
Kontroverzní vyjádření premiéra Babiše k výbuchu ve Vrběticích. Ruští agenti jen neprovedli úkol správně
VědaŽivě.cz
Žena během menstruace plakala krev