Tipy, jak si u svého domu vytvořit vlastní lázně

Pokud máte rodinný dům s poměrně velkým pozemkem, můžete ho využít nejen jako zahradu, ale také jako místo, kam umístíte vaše malé domácí lázně. Uvidíte, že vaše zahrada tak rázem dostane další rozměr a především v létě nebo po náročném dni v práci tyto lázně velmi oceníte a vaši sousedé i přátelé vám budou jen závidět.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Pokud o zřízení vlastních domácích lázní uvažujete, máme pro vás několik praktických informací.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vířivka může být klidně i u vašeho domu

Zapuštěná či nadzemní vířivka

Jednou z důležitých věcí, nad kterou byste se měli zamyslet, je to, zda chcete mít ve svých lázních nadzemní vířivku či zapuštěný vyhřívaný hydromasážní bazén, ve kterém můžete nerušeně relaxovat. Zapuštěný bazén je samozřejmě elegantnější a nenápadnější, ale vzhledem k tomu, že veškeré vodovodní a elektrické systémy jsou zabudovány v podzemí, je také finančně i stavebně mnohem náročnější, než pokud se rozhodnete pro instalaci nadzemní vířivky. Ta v sobě přináší ještě výhodu v tom, že ji můžete v případě potřeby či stěhování poměrně snadno přemístit na jiné místo, to u zapuštěného bazénu samozřejmě nejde. Dalším nezanedbatelným pozitivem je, že nadzemní vířivky, ať již ty nafukovací či pevnostěnné, mívají často více hydromasážních trysek než jejich verze určené k zapuštění do země, a můžete si vybrat také z mnohem většího množství tvarů a velikostí. Odlišná je také doba potřebná na stavbu či instalaci obou zařízení, zatímco zapuštěný hydromasážního bazénu vyžaduje několik týdnů, nadzemní vířivka pouze několik málo dní.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pobyt ve vířivce je dokonalou relaxací
KVÍZ: Za kolik korun se již dá pořídit vířivka?

Přístřešek pro vířivku a celková atmosféra

Vířivky můžete kromě vaší zahrady nainstalovat také na terasu či případně do speciálního přístřešku, který pro vaše domácí lázně na pozemku postavíte. Tím zamezíte tomu, abyste vířivku museli pravidelně čistit a zakrývat, a zároveň ji budete moci využívat za jakéhokoli počasí. Nezapomeňte na to, že abyste se u vás doma cítili jako ve skutečných lázních, musíte investovat nejen do vířivky či bazénu, ale také do ostatního vybavení, osvětlení či dekorací, které přispějí k vytvoření příjemné a relaxační atmosféry.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zamilovaný pár spolu žil 73 let, ale v pečovatelském domě je chtěli rozdělit. Jejich dcera má strach, že by je to mohlo zabít
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování