Zbavení se zvířecích chlupů z koberce a nábytku snadno a rychle. Nikdo nepozná, že doma bydlí i čtyřnohý mazlíček

Zvířecí srst je součástí každé domácnosti, ve které jsou pejsci nebo kočičky. Často ulpí na oblečení, nejvíce jich je ale na podlaze. Jak je dostat z koberce a z nábytku?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Chlupy mají tendenci dostat se do vláken koberce. Dokonce i když se vám podaří vyčistit svrchní vrstvu, mnoho chlupů zůstane vespod koberce. Avšak často vás potrápí i chlupy na nábytku. Existuje ale několik způsobů, jak se srsti zbavit efektivně a do hloubky. Řešení přitom nejsou nikterak náročná – ani časově, ani finančně. Postačí obyčejné věci.

Gumový smeták je nejlepší přítel

Možná by se vám mohlo zdát, že zametat koberec je nesmysl. Gumovým koštětem však koberec zametat lze. Dokonce je to více než žádoucí, pokud z koberce chcete dostat srst vašeho zvířecího mazlíčka. Ideálně používejte gumový smeták před vysáváním. Zabráníte tak ucpávání vysavače a pravděpodobně také prodloužíte jeho životnost. Není to geniální?

iZdroj fotografie: Pixabay

Máte doma koberec i na schodech a koštětem vám to tam nejde dobře zamést? Nebo vám doma chybí gumové koště? Zkuste místo něj využít obyčejnou okenní stěrku. Stěrka na okna má silikonový hrot, který z koberce dostane veškeré chlupy. Funguje na bázi statické elektřiny, podobně jako gumové koště. Bohužel to však funguje jen na koberce s nízkým vlasem.

Eliminujte chlupy na nábytku

Na nábytek lze použít suché gumové rukavice. Budou fungovat v podstatě podobně jako stěrka na okna. Chlupy pomocí nich můžete dostat nejen z nábytku, ale i čalounění. Na dřevěný nábytek je další skvělou volbou měkký hadřík nebo antistatický prachový sprej. Samozřejmě že nábytek nebude bez chlupů navždy, ale vydrží čistý mnohem déle. Navíc bude nábytek i nádherně vyleštěný a ošetřený.

iZdroj fotografie: Pixabay

Z nohou nábytku pak chlupy dostanete ideálně pomocí pilníku na nehty. Ano, máme na mysli ten obyčejný ze smirkového papíru. Vlastně pokud máte doma dílnu, postačí vám kus obyčejného smirkového papíru, který po použití zkrátka vyhodíte. Při odstranění chlupů pomocí pilníku si ale dejte dobrý pozor, abyste nepoškrábali jiné části nábytku, případně podlahu, na které nábytek stojí.

Zdroj: Cleanup Ambition

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali