Sekundová finta s citronem, která zbaví mikrovlnku zápachu, mastnoty, špíny i bakterií. Maminka prozradila geniální trik

Jistě víte, že pokud v mikrovlnné troubě nepoužíváte poklop na talíř s jídlem, mikrovlnka je již po pár ohřevech znečištěná. Vyčistěte ji, než se v ní začnou množit bakterie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mikrovlnka je v kuchyni považována za nezbytný spotřebič. Pokud potřebujete něco rozpustit nebo ohřát, na prvním místě je vždy mikrovlnná trouba. Její rychlý ohřev ji činí důležitým vybavením domácnosti. Ať už ji používáte tak či jinak, stále platí, že byste ji čas od času měli vyčistit. Pokud nepoužíváte poklop, doporučujeme ji čistit co tři dny. K tomuto kroku nemusíte používat chemické čističe, vystačíte si i s obyčejným citronem. 

Jak často čistit a co k tomu budete potřebovat

Četnost čištění závisí na tom, zda používáte poklop či nikoli. Pokud vidíte, že jsou v ní zaschlé fleky a zapáchá, vyčistěte ji klidně po dvou dnech. Pro většinu domácností, kde se mikrovlnná trouba udržuje v čistotě, stačí čištění jednou za týden. Je také dobré okamžitě po ohřevu odstranit případné mastné stopy a tak dále. Tímto způsobem se vyhnete obsáhlým skvrnám. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je třeba si uvědomit, že čím více nečistot v mikrovlnné troubě máte, tím více bakterií a choroboplodných zárodků se v ní množí a následně je máte v jídle. Mohou způsobit zažívací potíže, proto je dobré se jim vyhnout. Na čištění mikrovlnné trouby budete potřebovat misku vhodnou do mikrovlnky – sklo či keramika – houbu na mytí nádobí, utěrku z mikrovlákna, citron, jedlou sodu a mycí prostředek na nádobí. 

Postup čištění mikrovlnky

Nalijte šálek vody do misky a nakrájejte do ní jeden citron. Pokud nemáte čerstvý citron, přidejte lžíci kyseliny citronové nebo lžíci citronky v lahvi. Místo citronu lze použít také limetky. Pokud nemáte ani jedno, přidejte půl šálku octu. Nyní mikrovlnku s obsahem zapněte na plný výkon, přibližně po dobu čtyř minut. Pára odstraní i odolné a zaschlé mastnoty.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile se pára rozprostře po celé mikrovlnné troubě, neotvírejte dvířka po dobu alespoň pěti minut. Nechte páru jednoduše pracovat a rozpouštět nečistoty. Po pěti minutách misku vyjměte, namočte hadřík do vody v misce a následně s ní utřete celou mikrovlnku. Buďte důslední, vytáhněte talíř, kolečka a každý roh, zákoutí a vše utřete. Pokud máte velmi silně znečištěná například dvířka, nasypte na hadřík jedlou sodu a zaschlé skvrny utřete. Nezapomínejte pořádně umýt i talíř. 

Zdroj: Thespruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články