Geniální fígl pro rychlé čištění vodního kamene. Je to lehké jak facka. Kdo to nezkusil, neuvěří

Dveře sprchového koutu jsou v boji s bílými mapami od tvrdé vody samostatnou kapitolou. Doma ale máte levného pomocníka, který zajistí, že znovu budou vypadat jako nové.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Udržovat čistou koupelnu je nekonečný boj. Zaschlé kapky a vodní kámen jsou totiž všudypřítomné. A zatímco se skvrnami se dá relativně lehce zatočit, s vodním kamenem je to složitější. Pokud se usadí na dveřích sprchového koutu nebo zástěně, je to obzvlášť oříšek. Je možné nakoupit spoustu speciálních chemických čističů, které však nepatří k nejlevnějším. Nebo vsadit na ekologičtější a cenově mnohem příznivější metodu.

Stačí vzít ze spíže bramboru

Navíc tenhle zázračný čistič doma určitě máte. Stačí, když se rozhlédnete po kuchyni. Nepříjemný bílý film ze dveří sprchového koutu vám totiž pomůže odstranit obyčejná brambora. Vodní kámen se skládá z vápníkových a uhličitanových iontů, jež se vyskytují v tvrdé vodě. Nejdřív jako hydrogenuhličitan vápenatý, který se pak rozkládá na nerozpustný uhličitan vápenatý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Právě ten se pak usazuje ve spotřebičích, kolem baterií, umyvadla, toaletní mísy i na dveřích sprchových koutů. Má bílou až béžovou barvu a je velmi odolný. Ale na bramboru je krátký. Sice to zní zvláštně, ale je to starý, jednoduchý a osvědčený trik. Stačí, když ji rozkrojíte na polovinu a dveře nebo zástěnu sprchového koutu přetřete.

Na dveřích se voda téměř nebude držet

Brambora bude pouštět škrob, takže se nevyděste, že je povrch ještě ke všemu viditelně upatlaný. Výsledný efekt vás příjemně překvapí. Nejenže brambora účinně odstraní vodní kámen, současně povrch také impregnuje. Můžete se o tom přesvědčit okamžitě. Nakonec čištěné dveře opláchněte vodou. Jakmile je postříkáte, uvidíte, že se na nich kapky nedrží a hned stékají.

Podobným způsobem funguje například citron. Také jej rozkrojíte na polovinu a sprchové dveře potřete. Případně můžete vyzkoušet roztok z bílého octa a vody, který na povrch nastříkáte a necháte působit. Nebojte se bramborou přetřít i kovové části sprchového koutu. Výborně totiž vyčistí i nerezové materiály. Zkuste ji rozpůlit a přetřít s ní třeba zašlý nerezový dřez. Okamžitě uvidíte, jak se rozzáří.

Jaké triky používáte v boji s vodním kamenem?

Zdroj: SmartFox
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat