Tajemství instalatérů, jak účinně a jednoduše vyčistit sušičku, díky kterému prodloužíte její životnost o řadu dalších let

Jednoduchý návod na čištění sušičky, který ušetří čas, váš spotřebič bude šlapat, jak má, a dokonce tím prodloužíte jeho životnost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sušička patří mezi vynálezy, které nám značně ulehčují život. Díky nim je totiž starostlivost o vyprané prádlo mnohem jednodušší a komfortnější. Mnohdy se dokonce prádlo po vysušení v sušičce nemusí ani žehlit, a to je pouze další výhodou a ušetřeným časem. Stejně jako všechno, co má správně fungovat, i sušička potřebuje náležitou starostlivost. Díky ní totiž bude zachována její funkčnost a její životnost se značně prodlouží. Jak tedy správně čistit sušičku?

Proč je pravidelná údržba důležitá?

Sušička patří mezi ty spotřebiče, jejichž obsluha je náramně jednoduchá, ale ušetří spoustu času a námahy. Jednoduše stačí vhodit dovnitř mokré prádlo, zvolit správný program a poté pouze odebrat suchou a voňavou várku oblečení, o které se sušička šikovně postarala. Aby to takto jednoduše opravdu fungovalo, je důležité se o váš spotřebič pravidelně starat. Nebude tak docházet k případům, kdy prádlo zůstane vlhké, začne zatuchat a tak podobně. Také tím razantně snížíte riziko přehřátí sušičky, které by mohlo vést dokonce až k požáru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pravidelným čištěním sušičky a jejího nitra také zabráníte usazování drobných částí, které by mohlo dopadnout tak, že vám stroj přestane úplně fungovat a doslova vypoví službu. Správná starostlivost dokonce prokazatelně prodlužuje celou životnost spotřebiče, a tím šetří nejen vaši peněženku, ale také životní prostředí.

Jak tedy správně čistit?

Kromě čistění zvenčí, kdy ze sušičky odstraníte přebytečný prach a případné skvrny, je velmi důležité také čištění zevnitř. To se skládá z několika kroků. Prvním z nich je vyčištění filtru, který zachytává přebytečná vlákna a žmolky z oblečení. Ten jednoduše otevřete a tyto nečistoty odstraníte. Nejlépe vám to půjde pomocí vysavače, se kterým nezapomeňte vyčistit také okolí filtru, kde by se potenciálně mohly nacházet další vlákna nebo pouze usazený prach.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším krokem je vyčištění sušícího bubnu, ve kterém dochází k přímému kontaktu s prádlem. Projeďte tedy vysavačem i tento buben a odstraňte z něho všechny chuchvalce a zbytky, které po sušení zůstaly. Tyto úkony byste měli provádět po každém použití sušičky, protože vlákna a žmolky z oblečení se velmi rychle hromadí a mohlo by dojít ke snížení filtračních schopností a ke snadnému ucpání spotřebiče.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čištění trubek a hadic

Součástí pravidelné údržby vaší sušičky by mělo být také čištění hadic a trubek. To sice nemusíte provádět po každém sušení, ale jednou nebo dvakrát za rok by mělo proběhnout určitě. Stačí pouze odpojit vaši sušičku z elektřiny a dostat se k odvodovým trubkám. Ty můžete vyčistit například dlouhým čistícím kartáčem nebo podobným způsobem. Odstraníte tak přebytečné zbytky smíchané s odtokovou vodou, které mohou na trubkách ulpět a způsobit jejich ucpání.

Zdroj: Better Homes & Gardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články