Domácí čištění matrace za pár drobných: Pryč s mastnotou, zažranou špínou, roztoči i nevábným zápachem

Kvalitní matrace je klíčem ke zdravému spánku celé rodiny. Jedná se o cenově náročnější investici, a proto bychom ji měli pravidelně čistit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se nebudete o matraci pečlivě starat, stane se rájem nečistot, roztočů a zbytků kůže. Sdílíte-li domácnost s alergikem nebo domácím mazlíčkem, zaděláváte si tak na velké problémy. Někteří lidé si v posteli dokonce vychutnávají brambůrky a tyčinky, což je také nevhodné. Na matraci ulpívají drobky a zbytky jídla, ty následně kvasí a množí se v nich mikroby. Zaměřte se na pravidelné čištění matrace a zajistěte své rodině spánek v hygienickém prostředí.

Zbavte se nečistot jednou provždy

Ani sebedražší a luxusní matrace vám nevydrží věčně. Pakliže ji necháte napospas nečistotám a mikrobům, ohrožujete zdraví celé rodiny. Díky účinnému a cenově dostupnému fíglu zbavíte matraci nebo čalounění roztočů, zaschlých skvrn i nepříjemných pachů.

Použijte prostředky, co máte doma

Samozřejmě že můžete matraci vyčistit prostředky zakoupenými v drogerii. Jenomže ty jsou zbytečně drahé. Skvělých výsledků se dočkáte i v případě, že použijete ingredience nacházející se v každé domácnosti. Připravte si 250 ml peroxidu vodíku, 3 lžíce jedlé sody, 1 kapku tekutého mýdla či pracího prášku, utěrky, studenou vodu a vysavač.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dodržujte následující postup

Jako první si připravte peroxid vodíku, jedlou sodu a rozprašovací lahev. Peroxid vodíku a jedlou sodu nalijte do rozprašovače. Poté do lahve přidejte trochu pracího prášku či tekutého mýdla a roztok pečlivě promíchejte. Vzniklou směsí postříkejte znečištěnou matraci a utěrkou nebo houbou postižené místo očistěte. Dále musíte počkat, až roztok zcela vyschne.

Uvařte si kávu a čekejte na zázrak

Jestliže se vám nechce čekat, až směs uschne, postižená místa vysušte fénem na vlasy. Stejně byste měli vyčkat další půlhodinku a nato vysát nečistoty jednoduše vysavačem. Díky tomu zbavíte matraci všech částí, které na ni prostě nepatří. Z výsledku budete nadšeni. Již při prvním pohledu spatříte viditelný rozdíl.

Jaká využívaná místa v domácnosti opomíjíte pravidelně čistit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování