Záhada ztracených ponožek vyřešena. Skutečně je požírá pračka

Ve vaší pračce je mnoho zákoutí a záhybů, kde se mohou ukrývat menší věci, jako jsou právě ponožky. Pravidelným čištěním těchto skulin můžete předejít ztrátě věcí, ale také zničení celé pračky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Po vyprání, když věšíte prádlo na šňůru, přísahali byste, že jste dovnitř pračky dávali všechny ponožky v páru a ani jedna nechyběla. Jak je tedy možné, že po vyprání vám opět přebývá tolik lichých ponožek? Je reálné, že ponožky zůstaly někde v útrobách pračky, nebo je nakonec přece jen odnesl nějaký kouzelný skřítek? 

Vyřešte záhadu ztracených ponožek jednou provždy 

Pokud jste přesvědčení, že jste všechny ponožky vložili do pračky spárované k sobě, možná je chyba opravdu na straně vašeho přístroje. Vaše pračka má totiž různé tajné úkryty a záhyby, kde se menší věci mohou velmi snadno schovat. V lepším případě budou nalezeny za nějakou dobu, v tom horším a většinou v pravděpodobnějším se ztracené věci nenajdou nikdy.  

Jednou z variant, kde se v pračce mohou ukrývat ztracené věci, je skulina pod gumovým těsněním podél okraje celého bubnu pračky. Nejenže je to místo, kde se nejčastěji ukládá špína a různé usazeniny z praných věcí, ale mohou se tam zaseknout i menší věci, které pak při vyndání prádla snadno přehlédneme. Proto je dobré po každém praní otvor mezi těsněním a bubnem raději řádně zkontrolovat a z hygienických důvodů pak i dobře vyčistit. 

Větší a těžší věci pak také mohou ty drobnější předměty, jako jsou například ponožky, vtlačovat do vypouštěcí hadice. Když je pak voda z pračky vypuštěna, hadice se může věcmi velmi snadno ucpat. Pro údržbu pračky je tak lepší, když hadicí projdou až do kanalizace, pro vás to však znamená další ztracenou ponožku a také ztrátu času, při snaze ji najít. 

Ponožky a ložní prádlo nepatří do stejné pračky 

Dávejte si pozor, pokud perete ponožky spolu s ložním prádlem. Často se stává, že jsou ponožky nacpané v rozích povlečení nebo přikrývky. Pokud jsou obě věci tmavé, tak snadno splynou. Ponožku potom můžete lehce přehlédnout. Řešením je věci před praním rozdělit a ložní prádlo prát raději zvlášť. 

iZdroj fotografie: Pexels

Před každým praním je nejlepší zkontrolovat, jaké věci tam vkládáte a zda tam dáváte ponožky opravdu v páru. Další možností je také prát ponožky a jiné drobné předměty v síťovině, budou držet při sobě a neztratí se tak jednoduše. Můžete je spojit také kolíčky na prádlo a vyprat je společně. Jednou z variant, jak prát menší věci, je dát je do kapsy k těm větším. Oblečení můžete také prát ručně, ale to bývá pro většinu lidí nejspíš až ta poslední možnost.  

Velké množství věcí zaseklých v nitru pračky ji může nenávratně poškodit. Pokud tedy máte pocit, že vám chybí už opravdu velké množství oblečení, a podezříváte z „krádeže“ právě vaši pračku, je lepší ji rozebrat a zkontrolovat všechny dutiny, v nichž by se věci mohly ukrýt. Je rozhodně výhodnější vynaložit trochu práce než kupovat novou pračku.

Jaké další předměty se ve vašem domě často ztrácí?

Zdroj: Hi-tech
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství