Se zápachem z pračky si poradí bělidlo, ocet i jedlá soda. Stačí ji naprázdno pustit na nejdelší program

Při praní prádla se v pračce usazují nečistoty, vodní kámen i drobné kousky prášku. To vše způsobuje nevábný zápach, který bohužel ulpívá také na oblečení.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Každá hospodyňka je nemile překvapená, když vytáhne čerstvě vyprané prádlo a ono vůbec nevoní. Navíc z pračky vychází odér, který je odporný. Pokud se vám to také někdy stalo, neklesejte na mysli. Jestli chcete, aby vaše oblečení opět vonělo, musíte pravidelně dezinfikovat a čistit také spotřebič. Jinak se odpudivého zápachu nikdy nezbavíte.

Pračku ničí vodní kámen i plísně

Během praní se v pračce usazují nejrůznější kousky z oblečení, chlupy nebo zbytky pracího prášku. Není divu, že pod víkem, v dávkovači či gumové izolaci vznikají plísně a vodní kámen. Jestli si myslíte, že postačí jednou za čas zapnout naprázdno spotřebič na vysokou teplotu, jste na omylu. Bez pečlivější údržby se usazenin nezbavíte. Naštěstí k ní nebudete potřebovat drahé prostředky, postačí vám ocet, jedlá soda a bělidlo.

Ocet s vodou dokážou divy

Nečistot v pračce se zbavíte tak, že do dávkovače nalijete dva šálky octa a nastavíte nejvyšší prací program. Pokud vám vadí nevábný zápach octa, neklesejte na mysli. Po skončení programu nakapejte na gumové těsní pár kapek esenciálního oleje a započněte oplachování. Vše bude překrásně vonět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedlá soda a ocet jsou super parťáci

Bílý ocet a jedlou sodu má každý doma. Tyto dva prostředky neobsahují chemikálie, a přitom dokážou vyčistit buben pračky jako mávnutím kouzelného proutku. Tyto dva produkty ve stejném poměru smíchejte, nalijte do dávkovače na prací prášek a spusťte na vysoký program. Nato sledujte odtok pračky. Nebudete věřit vlastním očím, co všechno jste s oblečením prali.

Bělidlo je záruka jistoty

Použití bělidla je v mnoha případech nevyhnutelné. Pokud je vaše pračka silně znečištěná, dokonale ji s ním vyčistíte. Za pomoci bělidla ochráníte spotřebič proti plísním, a to i na těch nejhůře dostupných místech. Jen mějte na paměti, že bělidlo nesmíte smíchat s jinými chemickými prostředky.

Jak často čistíte pračku vy?

Zdroj: Bhg
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky