Trvalé vyhubení plísně lidovou cestou. Po aplikaci podomácku namíchaného postřiku po ní nebude ani stopy

Vyzkoušejte jeden ze tří způsobů, jak odstranit plísně a zbavit se jich jednou provždy. Poznejte je a vyberte si pro vás ten nejlepší. Dvě látky jsou dokonce přírodního původu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Plísně vznikají z mnoha důvodů. Jednou za čas se jim nevyhne žádná domácnost. Problémem je jejich odstranění. Záleží na daném místě. Pokud se nachází vevnitř, tak ve které místnosti, k čemu místnost slouží a kdo se v ní nejčastěji pohybuje. Obvykle se na tyto nevzhledné tmavě zelené skvrny používá Savo ve spreji. Existují však i přijatelnější varianty a vy se díky nim vyhnete nepříjemnému zápachu tohoto čisticího prostředku.

Jablečný ocet má i další využití

Hlavní výhodou tohoto způsobu redukce plísní je jeho ekologická stránka. Vyrábí se fermentací drcených jablek, což není žádný složitý chemický proces, který by zatěžoval životní prostředí. Jeho hlavní složkou je kyselina octová, která účinně bojuje proti odolným stálým plísním. Kromě tohoto využití má také antiseptické účinky a příznivý dopad na trávicí soustavu.

iZdroj fotografie: Pexels

Dá se vyrobit i doma, nebo jej seženete v každém běžném obchodě. Stačí jím potřít místa zasažená plísní a nechat působit. Mělo by stačit pouhých pár aplikací pro dosažení kýženého výsledku. Pokud Vám zbyde, tak se v domácnosti určitě neztratí.

Stačí Tea Tree oil a věci, co máte doma

K tomuto způsobu redukce plísní budeme potřebovat pár věcí. Nachystáme si onen esenciální olej, vodu, hrnek a rozprašovač. Samotný olej musí být rozředěn v přesně daném poměru. Nejprve naplníme hrnek do poloviny vodou a poté zakápneme pěti až šesti kapkami esenciálního oleje.

iZdroj fotografie: Pexels

Následovně chvilku počkáme a celou směs přelijeme do rozprašovače. Dále zamíříme na postiženou místo, například stěnu, a aplikujeme. Stejně jako u jablečného octa aplikaci opakujeme do dosažení námi chtěného výsledku. Výhodou Tea Tree oleje je jeho velmi příjemná intenzivní vůně a příznivé účinky na aknózní pleť.

Směs peroxidu vodíku

V tomto případě budeme vyrábět směs. Nachystáme si samotný peroxid vodíku, polévkovou lžíci, hrnek a vodu. Hrnek si opět naplníme do poloviny vodou. Následně do vody přidáme jednu polévkovou lžíci peroxidu vodíku a smícháme. Vznikne nám bílá hmota se silně bělícími účinky.

iZdroj fotografie: Pexels

Doporučujeme pracovat v ochranných rukavicích! Tuto bílou hmotu naneseme na postižená místa. Vrstva by měla být rovnoměrná. Tloušťka by neměla přesáhnout 0,5 centimetru. Dále necháme směs působit. Pro dosažení lepšího výsledku doporučujeme zajistit směsi dostatečný přísun čerstvého vzduchu, tedy hodně větrat.

Co na plíseň pomohlo vám?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články