Nevídané kuchyňské vychytávky našich prarodičů. Zjednoduší a zpříjemní život během chvilky a za pár korun

Pokud neustále hledáte cesty, jak si zpříjemnit a zjednodušit svoji domácnost, rozhodně nepřehlédněte tyto užitečné triky pro vaši kuchyni.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domácí triky a tipy se staly velmi oblíbeným sektorem v hledáčku všech kutilů a kutilek. Je tak úžasné, jaká vylepšení je možné vymyslet za pomoci jednoduchých věcí. Nejlepší ale na tom je, že jednotlivé rady jsou natolik jednoduché, že je nedokážete nijak pokazit. Nemusíte se tak bát, že byste si své zázemí pro pečení a vaření vybraných dobrot poškodili. Podívejte se na tyto kuchyňské vychytávky, které rozhodně ještě neznáte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Problém s rozprašovači ve skříni

Určitě jste se už dostali do situace, kdy se vám ve skříni pod umyvadlem nahromadily různé rozprašovače. Ať už je to leštič nebo pouze voda, na tom nyní nesejde. Touto vychytávkou je totiž především uspořádání všech rozprašovačů za pomoci jakékoliv tyče. Může být dřevěná nebo kovová, vždy ale musí pasovat na šířku skříně a musíte ji přidělat do její horní půlky. Pomocí tohoto šikovného triku můžete rozprašovače jednoduše zavěsit za jejich páčku u rukojeti na tyč. Tak budou viset ve vzduchu a nebudou se hromadit po zemi. 

Prkénka na krájení

Nikdo nemá rád, když se mu v kuchyni hromadí prkénka na krájení. Většinou ani nepomůže samostatná skříňka, do které byste je mohli uložit, protože je musíte mít stále po ruce. Tak se pak ale stejně dostanou tam, kam nemají, a vy tak akorát máte v kuchyni nepořádek. Co takhle ale vyzkoušet přimontovat poblíž umyvadla drátěnou přihrádku? Do ní můžete všechna prkénka jednoduše naskládat a nikam se vám již nevytratí. Když je budete mít všechny pohromadě, ušetříte si tak nejen své nervy, ale i jejich hledání někdy v budoucnu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zorganizujte si své koření

Tento snadný projekt nejen že zorganizuje veškeré doplňky k vaření, ale dokonce vyčistí vaši spíž. Pokud v kuchyni chcete mít pořádek a snadný přístup ke svým kořením, olejům a různým plechovkám, měli byste zvážit vyrobení jedné velké poličky na ně. Může to být třeba dřevěný rám s několika přihrádkami, do kterého jednoduše své potřebné kuchyňské atributy uložíte, a budete je tak mít pokaždé na očích. Umístit ho můžete třeba vedle ledničky. 

Problém s pytlem na odpadky 

Nyní se dostáváme opět ke spodním skříňkám ve vaší kuchyni. Jistě se i ve vašem případě najde v některé z nich role pytlů na odpadky. Pokud ji chcete mít na očích a nechcete čelit případnému rozmotání, můžete si opět pomoci dřevěnou tyčkou. Jelikož má role uprostřed díru, zkuste ji zavěsit. Jednoduše namontujte do své skříňky podobnou konstrukci, jako máte na toaletní papír. Pak už jen odmotávejte. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Stojánky na víno a flašky s vodou

Každá správná domácnost se neobejde bez stojánku na vína. Pokud ale nenakupujete dostatek vín, můžete stojánky využít jako držáky na flašky s vodou, termosky nebo další různé lahve. Nebudou se vám tak hromadit ve skříních a bude v nich pořádek. Když je budete mít pohromadě a hezky uspořádané, usnadní vám to jak přístup k nim, tak i udržování přehledu o vaší kuchyni. 

Zdroj: Family Handy Man

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1191 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Kdy je vhodné využít k ošetření peroxid vodíku? U velkých a čerstvých zranění je lepší se mu obloukem vyhnout
DámskýDeník.cz
Tři nečekaná znamení zvěrokruhu, která jsou největšími lháři. Je třeba si na ně dát pozor, a vyhnout se velkému zklamání
Události247.cz
Návrat z dovolené bude jednodušší! Soud zrušil opatření, které nařizuje test na covid před cestou. Má to však výjimku
VědaŽivě.cz
Nedávné masivní výbuchy Etny byly vidět i ve vesmíru. Rozmary sicilské sopky zachytily vesmírné družice