Levný a jednoduchý trik, jak perfektně vybělit vanu za pár minut. Stačí k tomu pár domácích surovin a opět bude vypadat jako nová

Už se vám stalo, že jste pronajímali byt a nájemníci nechali vanu v dezolátním stavu? Nebo jste koupili starší dům a vana byla na vyhození? My známe trik, jak vanu vyčistit!
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Skvělé je, že nebudete potřebovat vůbec žádné chemikálie ani drahé speciální přípravky na čištění koupelen. Stačí mít doma úplně obyčejné věci, které beztak využíváte i jinde. Na tento super domácí čistič potřebujete jen dvě složky. Ocet a obyčejné tekuté mýdlo. Vhodná je také láhev s rozprašovačem. Tu buď můžete koupit, nebo můžete využít prázdnou láhev od nějakého přípravku.
Jak připravit domácí čistič vany?

Nejprve je nutné zahřát ocet na 40 stupňů. Poté ohřátý ocet nalijte do misky a přilijte tekuté mýdlo v poměru jedna ku jedné. Vzniklou směs je potřeba pořádně promíchat a následně nalít do připravené láhve. Ideálně ji pak ještě protřepte, ať se složky opravdu pořádně promísí. Následně tím nastříkejte špinavý povrch vany a nechte působit asi půl hodiny. Poté vanu důkladně vysušte houbičkou a následně opláchněte horkou vodou.


iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud vám tato rada nebude fungovat, nezoufejte. Existují i další možnosti jak si vyrobit domácí čistič vany. Čištění přitom bude stále ekologické a také levné. Tento přípravek dezinfikuje, odstraňuje vápenaté usazeniny, nečistoty a vaše vana bude po jeho použití opět zářivě bílá. Výsledek takového čištění je oslňující. Samostatné čištění už nemůže být jednodušší. Stačí vám jen soda, kyselina citronová a voda.

Směs můžete použít i na dlaždičky

Dobrou zprávou je, že směs můžete použít nejen na vanu, případně sprchový kout a umyvadlo, ale také na dlaždice v koupelně. Ideálně směs vody a jedlé sody nanášejte na povrchy houbičkou a nechte ji působit až hodinu. Poté rozpusťte jednu lžíci kyseliny citronové ve sklenici vody. V tomto roztoku si namočte houbičku a vyčistěte povrch, na kterém je již pasta z jedlé sody. Na závěr již stačí jenom vše opláchnout horkou vodou.


iZdroj fotografie: Pixabay

Výsledek vašeho snažení bude viditelný okamžitě. Nakonec však ještě vysušte vanu hadrem, aby práce byla kompletní. Pokud vana nebude dokonale čistá hned napoprvé, nezoufejte a postup opakujte nebo zkombinujte obě možnosti. Doporučujeme nejprve využít jedlou sodu, a poté případně ještě octový roztok. Vana tak bude nejen čistá, ale také skvěle vydezinfikovaná. A stejně tak celá koupelna.

Zdroj: Hunker

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1909 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Kdy je vhodné využít k ošetření peroxid vodíku? U velkých a čerstvých zranění je lepší se mu obloukem vyhnout
DámskýDeník.cz
Tři nečekaná znamení zvěrokruhu, která jsou největšími lháři. Je třeba si na ně dát pozor, a vyhnout se velkému zklamání
Události247.cz
Návrat z dovolené bude jednodušší! Soud zrušil opatření, které nařizuje test na covid před cestou. Má to však výjimku
VědaŽivě.cz
Nedávné masivní výbuchy Etny byly vidět i ve vesmíru. Rozmary sicilské sopky zachytily vesmírné družice