Led místo žehličky. Stačí hodit pár kostek do sušičky a oblečení bude krásně nadýchané bez pomačkání

Stejně tak jako všichni ostatní i vy si jistě občas nevíte doma se vším rady. Podívejte se na tyto domácí vylepšováky, které vám mohou usnadnit život.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo se dnes vlastně nesnaží veškeré věci, které doma má, využít co nejefektivněji? Lidé často vymýšlejí takzvané vylepšováky, které zvládne vyrobit za pomoci vlastních sil úplně každý. Jsou to hlavně věci jako například triky, kterými zlepšíte kondici oblečení po vytažení z pračky nebo jiné spojitosti se vzhledem domácnosti. Podívejte se zde na několik typů, které by vám mohly usnadnit váš život – můžete je zkusit u vás doma. 
Jednoduše použijte led namísto žehličky!

Ano, každý známe ten problém, kdy si chcete rychle vyprat a vysušit prádlo, ale poté ho nemůžete použít, jelikož je zmačkané a vy nemáte čas ho žehlit. Je známo, že po vysušení v sušičce bývá oblečení zcvrklé nebo se na něm vytvoří takzvané vrásky. Naštěstí pro vás máme skvělý typ, kterým se jednoduše tohoto problému zbavíte a budete moct žehličku nadobro odložit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Už jste slyšeli, že vám led v sušičce dopomůže k tomu mít oblečení krásně hladké a nepomuchlané? Po vyprání vašeho prádla klasicky vložte všechny kusy do sušičky. Před zapnutím však do ní vhoďte několik kousků ledu nebo studené navlhčené hadry. Je to proto, že vzniklá pára, která se vlivem tepla na led začne tvořit, tyto vrásky jednoduše odstraní. Sušičku tak nemusíte nastavovat déle než deset minut, ale pozor, tento trik platí pouze pro lehké látkové oblečení! 

Zapalte si svíčku špagetou

Stejně tak jako většina lidí si určitě i vy potrpíte na voňavé svíčky, a to zejména v chladných měsících. Občas však ohořelé svíčky mají špatný knot a při sebevětším snažení je nedokážete zapálit nebo si tak maximálně spálíte své prsty. Zajímavé řešení přichází ve formě použití neuvařené špagety. Tu když zapálíte, vydrží vám nějaký čas silně hořet. Můžete ji tak jednoduše využít k zapálení knotu svíčky a ani si přitom neublížíte.  

Odstranění skvrn od zvýrazňovače

Také už jste si někdy přáli odstranit z knihy stopy po zvýrazňovači? V případě, že knihu chcete prodat nebo prostě jen chcete barevné zvýraznění odstranit, nejlépe vám pomůže citronová šťáva. Díky ní totiž zvýrazňovač vybledne natolik, že bude prakticky nezjistitelný. Jednoduše rozkrojte citron napůl a naneste trochu šťávy na vatový tampon. Přejeďte tamponem po zvýrazněném textu a sledujte, jak barva postupně mizí. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se zbavit mlhy na zrcadle v koupelně

Každá žena chce ve svém bytě krásné a lesknoucí se zrcadla. Problém ale dělají především ty v koupelně, které se kvůli spojení vlhka a horkého vzduchu rychle zamlží. Naštěstí ale existuje způsob, jak tomuto problému předejít, a to za pomoci vosku na auto. Jednoduše naneste na zrcadlo trošku autovosku a nechte ho dostatečně zaschnout. Následně ho řádně setřete a zrcadlo vyleštěte jemným suchým hadříkem. Tento tip doporučují sami odborníci a rozhodně vás jeho výsledky překvapí. 

Zdroj: Family Handy Man

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 208 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?