Boj s vlhkostí v domě zastaví jedlá soda s octem. Pro trvanlivý účinek se doporučuje vyvětrat

Existuje spousta příčin, které mají na svědomí vznik nadměrné vlhkosti ve vašem domově. Pokud tento problém nezačnete včas řešit, můžete si zadělat na problémy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nejčastěji se vlhkost v domácnosti drží v důsledku špatného vytápění v místnostech nebo nedostatečného větrání. Čím více vlhkosti ve vaší domácnosti je, tím větší je pravděpodobnost vzniku plísní. Že je ve vaší domácností více vlhko, než je zdrávo, poznáte i bez meteostanice například tím, že vám na oknech kondenzuje voda nebo se na stěnách objevují vlhká místa. Pokud vlhkost ve vašem domově přetrvává dlouhodobě, mohou plísně postupně napadnout vaše věci a ohrozit i vaše zdraví. 

Jak se zbavit vlhkosti na stěnách

Na vlhké stěny narazíte nejčastěji kolem oken. Pokud máte místnost špatně vytápěnou nebo dlouho nevětranou, na okenních tabulích začne kondenzovat voda. V tuto chvíli byste měli okamžitě vypnout topení, rychle vyvětrat a vodu z oken setřít. Pokud bude voda na oknech zůstávat dlouhodobě, může se vlhkost rozšířit i na okolní stěny. Nadměrné vlhkosti jsou stěny vystavěny také v koupelně, kde se vypařující voda často hromadí. Naštěstí existuje jednoduchý trik, který vám s tímto problémem pomůže. 

Co budete k odstranění vlhkosti potřebovat

Jediné dvě ingredience, které budete k odstranění vlhkosti ze stěn potřebovat, najdete ve své kuchyni. S vlhkými stěnami si skvěle poradí stolní ocet a jedlá soda. Jednoduše do misky nalijte trochu octu, přisypte jedlou sodu a pořádně promíchejte. Pomocí hadříku nebo rozprašovače můžete směs aplikovat na vlhké místo na stěně. Následně nechte místo pořádně uschnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co dělat, aby se vlhkost nevrátila

Do své každodenní rutiny zařaďte pravidelné větrání. Každá místnost by měla být větrána v intervalech alespoň hodinu denně. Vždy setřete zkondenzovanou vodu z oken i parapetů. V žádném případě vlhké stěny nezakrývejte sádrokartonem, tapetami ani nábytkem. Čím méně vzduchu a tepla se k vlhké stěně dostane, tím více se vlhkost bude šířit a dál ničit okolní materiál. S nadměrnou vlhkostí vám může pomoci i vysoušeč vzduchu.

Jak bojujete s vlhkostí doma vy?

Zdroj: BlogMyKukun
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články