Hotelový trik, jak snadno a rychle vyčistit pohovku v pohodlí domova. Oživí barvu a ta vůně v celém bytě se slovy nedá popsat

Vynikající recept, díky kterému vyčistíte vaši pohovku a zbavíte ji nejen nečistot, prachu a skvrn, ale i bakterií a krásně ji provoní.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Znáte to, stačí chvilka nepozornosti a malér je na střeše. Co se týká znečištěného gauče, je to opravdu neštěstí, protože čištění gauče je velmi náročná a zdlouhavá činnost a mnohdy se skvrny z gauče ani úplně nevyčistí. My vám dnes ukážeme vychytávku, během které bude gauč vyčištěný rychle a hlavně do poslední skvrnky.
Potřebujeme

  • šálek vody,
  • 3/4 šálku octa,
  • 3/4 šálku alkoholu,
  • 1 lžíce sody,
  • 3 lžičky aviváže.

Nachystáme si nádobu, kde postupně mícháme vodu, alkohol, ocet, sodu a aviváž. Pokaždé směs musíme pořádně promíchat. Hotovou směs poté přelijeme do láhve s rozprašovačem. A nyní je ta chvíle na to, nachystat si kartáč a hadřík. Nejdříve celý gauč důkladně vysajeme. Postupujeme tak, že rozprašovačem nastříkáme část povrchu, vydrhneme a nakonec přetřeme hadříkem. No a takovým způsobem gauč perfektně vyčistíme.


iZdroj fotografie: Unsplash

Jak odstranit přilepenou žvýkačku na gauči

Se starou dobrou žvýkačkou si poradí především led. Snažte se, aby se žvýkačka co nejméně vtlačila do vláken sedací soupravy, určitě se ji nesnažte odstraňovat hned. Nejdříve ji zmrazte. Vezměte z lednice led a položte jej na sedačku. Hezky zamrzlá žvýkačka nelepí a snadno se odstraní. Pravděpodobně vám nezůstane na sedačce vůbec žádný flek.

Skvrny od kávy nebo krve


iZdroj fotografie: Unsplash

Na zaschlou kávu a víno použijte pastu ze sody bikarbony. Smíchejte ¼ hrnku sody a 1/8 vody. Pastou pak pouze poprášíte špinavé části sedačky a jemným hadříkem vyčistíte. Krev vyčistíte studenou mýdlovou vodou nebo citronovým roztokem. Úplně na závěr pro vás máme jenom malou radu. Před každým čištěním nezapomeňte ze skvrn odstranit přebytečné tuhé částečky špíny, při nejlepším vysavačem.

Zdroj: Living Spaces

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 386 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?