„Babička mě naučila vhodit do bubnu pytlík se solí před každým praním. Výsledky jsou k nezaplacení“

Praní prádla je rutinní disciplína, nicméně spousta žen v ní stále plave. Pokud prahnete po dokonale vypraném prádle, držte se následující metody.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Většina lidí si myslí, že jim ke krásně vypranému oblečení poslouží kvalitní spotřebič a prášek na praní. Jenomže to není tak docela pravda. Ve valné většině domácností se můžeme setkat s nesprávnými postupy praní prádla. Jestliže se chcete vyvarovat častých chyb a mít hezky vyprané oděvy, přečtěte si tip čtenářky, který jí poradila její babička.

Všestrannost soli je neuvěřitelná

Občas se stane, že je prádlo špatně vyprané anebo v něm ulpí prací prášek tvořící bílé skvrny. Naštěstí existuje vychytávka se solí, která vás těchto starostí zbaví. Každá pilná hospodyňka si tento trik oblíbí, protože je účinný a bude k němu potřebovat běžnou ingredienci nacházející se v každé domácnosti. Kvalitu praní jednoduše zlepší obyčejnou mořskou solí.

Budete potřebovat jen dvě ingredience

Určitě už se nemůžete dočkat, až tento trik vyzkoušíte. Není divu, když k němu postačí jen dvě věci. Jedná se o hrubou sůl a pytlík z plátna či kapesník. Do pytlíku nasypte 1 lžíci soli a umístěte ho na oblečení. Poté zapněte pračku na obyčejný program. Vždy používejte hrubou sůl, protože se rozpouští pomaleji a při praní se s prádlem dokonale prolíná.

iZdroj fotografie: Pixabay

Sůl změkčuje vodu a prádlu navrací bělost

Nepostradatelná sůl se používá především k dochucování pokrmů, ale její účinky jsou mnohem rozsáhlejší. Pokud vložíte pytlík se solí do bubnu pračky, začnou se dít doslova zázraky. Sůl totiž změkčuje vodu, nepoškozuje prádlo a i starému zašlému oblečení navrátí bělost. A to již při prvním vyprání! Díky soli se budou věci v pračce krásně prát a rozhodně se na nich neobjeví nevzhledný žlutý povlak.

Jak zbavuje prádlo zašlosti vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 jednoduché triky, díky kterým usnete jako miminko: Od vlnového cvičení až po osvědčenou jógovou pozici pro uvolnění těla
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Štěně v podvyživeném stavu se jen o vlásek podařilo zachránit díky stížnostem na sociálních sítích
Události247.cz
Události247.cz
Až stovky tisíc korun skončí v kapsách podvodníků: Falešných zpěváků, kapitánů a lékařů v Česku přibývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit