Hospodyňky z Maďarska vymyslely způsob, jak zabránit zápachu moči na WC. Používají sodu s jarem

Zbavit se zápachu moči z toalety je někdy opravdová výzva. Když už si nevíte rady, nechte se inspirovat metodou, kterou používají chytré hospodyňky z Maďarska.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vejdete do místnosti, kde se nachází toaleta, alespoň čas od času to vyloženě ucítíte. Většinou bývá záchod spojen s koupelnou, což je o poznání horší. Nevábný odér rozkládající se moči se line po celém prostoru. Jedná se o velmi nepříjemnou věc, proto je nutné ji jednou provždy zarazit. Pakliže jste v koncích, mrkněte se na trik, jehož autorkami jsou ženy v domácnosti z Maďarska. Nejedná se o časově, ani finančně náročnou disciplínu.

Použijte ingredience, které máte doma

Zapomeňte na cenově nedostupné chemické prostředky; nejen, že jsou drahé, ale také nešetrné k přírodě. Účinnou dezinfekci toalety vyrobíte z věcí, které najdete doma:

  • bílý ocet
  • jedlou sodu
  • tekutý mycí prostředek

Spojení těchto produktů přinese kladný výsledek, nicméně byste neměly udržování toalety v čistotě zanedbávat. Věřte, že díky pravidelnosti dosáhnete trvalého úspěchu a budete předcházet zápachu.

Špinavé je i to, co nevidíte

Z estetických důvodů se v některých domácnostech nachází kolem záchodové mísy kobereček – jenomže v něm se udržuje nespočet bakterií, a ke všemu na něm ulpívá moč (zejména pokud se jedná o drobné kapičky, které se odráží a vylétají ven, když muži vykonávají „malou potřebu“). Hygieničtější tak bude, pokud ho odstraníte. A než začnete se samotným čištěním WC, vydezinfikujte sedátko a celou záchodovou mísu. Je-li sedátko viditelně znečištěno, kupte si nové. Nejedná se o cenově nákladnou věc.

koření hřebíček iZdroj fotografie: Pixabay

Postup, jak vyrobit čistič toalety

K výrobě domácího prostředku nebudete potřebovat nic jiného než ingredience a přípravky vypsané výše. Jakmile je doma najdete, nalijte do kbelíku 4 litry horké vody, ¼ šálku octa, ¼ šálku jedlé sody, a k tomu pár kapek tekutého mýdla nebo mycího prostředku. Vše dokonale promíchejte a vzniklou směs houbou nebo rozprašovačem aplikujte na potřebná místa. Nechte půl hodiny působit a poté roztok důkladně omyjte vodou.

Doma vyrobený osvěžovač na záchod

Osvěžovače vzduchu jsou pro někoho nezbytnou součástí koupelen i toalet, a vyrobit si je můžete i sami doma. Do nádoby nasypte:

  • půl sáčku jedlé sody
  • 3–5 kusů hřebíčku
  • trošku esenciálního oleje (podle toho, jaký je váš oblíbený

Vzniklou směs předělejte do ozdobné sklenice a navrch připevněte tylovou tkaninu, která pohltí nepříjemné pachy. Čas od času domácí osvěžovač obměňte za čerstvý.

A jaké postupy dodržujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství