Trik na čištění stříbra, který se používá po generace: I šperky z rodinného dědictví budou vypadat jako nové

Pokud máte doma zašlé stříbrné šperky, můžete je snadno vyčistit i bez návštěvy specialisty a kupování drahých nástrojů či přípravků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Postupem času všechny šperky začnou měnit svoji barvu. A to především, pokud jde o stříbro. Samozřejmě, že je můžete zanést k odborníkovi, který vám je vyčistí, ale to se může poněkud prodražit. Možná si kladete otázku, jak je tedy vyčistit, ale překvapí vás, že to můžete udělat i z pohodlí vašeho domova. Je to velmi jednoduché.

Velmi jednoduchá metoda

Jedna žena má skvělou metodu na čištění šperků. Natočila video, které má více než 1 milion shlédnutí. Tato metoda čistí pravé stříbro, ale také postříbřené předměty. K čištění stříbrných šperků budete potřebovat jen 3 věci: hliníkovou fólii, jedlou sodu a vroucí vodu. Vezměte hliníkovou fólii a umístěte ji na dno šálku nebo hrnce. Otočte ji tak, aby byla lesklou stranou nahoru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté vložte své stříbrné šperky dovnitř šálku nebo hrnce. Pokud používáte šálek, přidejte asi lžíci jedlé sody. Pokud ale používáte hrnec, budou třeba 2 lžíce nebo použijte to, co vám bude připadat jako ideální množství. Není třeba to měřit, zkrátka použijte tolik, co uznáte za vhodné.

Za chvíli bude hotovo

Poté do šálku nebo hrnce nalijte vroucí vodu. Nechte své šperky několik minut ve vodě. Nakonec vaše voda začne opravdu divně zapáchat. Kromě zápachu se voda zbarví do šeda. Nejprve ale šperky ve vodě promíchejte pomocí vidličky. A poté už je jen z vody vyndejte. Dávejte pozor, abyste se nespálili horkou vodou nebo šperky, které voda zahřála.

K osušení a lesku šperků použijte běžný ručník nebo hadřík na leštění. Pokud budete chtít předejít budoucímu poškození vašich šperků, zkuste je dát do sáčku na šperky nebo malých plastových sáčků, které se dají uzavřít. Samozřejmě, že šperky, které nosíte každý den, bude třeba čistit častěji.

Jak často čistíte své šperky?

Zdroj: MadelineDellaMora

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
50letá žena v sobě 9 let nosila mrtvé dítě. Odmítala léčbu, protože si myslela, že je očarovaná
Události247.cz
Události247.cz
Rovnou čtyři země dostaly od Putina stopku: Prý s nimi nikdy nebude jednat o míru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci