Čistit, nebo nečistit pračku tabletami do myčky? Pozor na tuto internetovou vychytávku, může vám dost znepříjemnit život

Pračku je prostě nutné jednou za čas pořádně vyčistit. Někteří si to chtěli ulehčit a vznikl nápad ji čistit tabletami do myčky. Zjistěte, zda se to skutečně vyplatí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak asi víte, pračka čistí vaše oblečení, ale kdo čistí vaši pračku? Podle některých vynalézavých majitelů to dokážou tablety do myčky. Tento trik se stal virálním, protože lidé přísahají, že díky tabletám se staly ze zatuchlých praček svěží a čisté spotřebiče. Zde ovšem nastává otázka, je použití tablet to opravdu bezpečné? Laboratorní technik Jonathan Chan se této otázce rozhodl přijít na kloub.

Použít, nebo nepoužít tablety do myčky?

Pokus tedy započal tak, že si laborant vzal klasický prací prostředek a tabletu do myčky. Obojí rozpustil ve studené vodě a sledoval, co se bude dít. Výsledek byl takový, že prací prostředek se krásně roztál do čisté formy, zatímco tableta se místy rozpustila, ale spíše se shlukovaly její zbytky k sobě. To vypovídá celkem jasnou věc.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tablety do myčky jsou nevrženy tak, aby se rozpustily při mnohem vyšších teplotách, než v pračce naleznete. Pokud se s nimi pokusíte bílý spotřebič vyčistit, akorát jej ještě více zaneřádíte, protože v něm zbydou různé cucky a zbytky. Navíc mají jiné chemické složení a jejich vhozením do pračky může dojít k přetečení pěny. Většina firem vyrábějící pračky navíc také varovala, že byste tento trik raději zkoušet neměli.

Jak si můžete jednoduše vyčistit pračku

Sice to nebude až tak jednoduché, jako vhození jedné tablety dovnitř, ale s výsledky budete mnohem spokojenější. A také levnější, stačí vám k tomu pár přísad z vaší kuchyně. Do nádoby na prací prostředek nalijte směs, která bude tvořena čtvrtinou šálku jedlé sody a čtvrtinou šálku vody. Přímo do bubnu poté nalijte dva šálky bílého octa. Poté zapněte cyklus tak, jak jste zvyklí.

iZdroj fotografie: Freepik

Jakmile bude praní na prázdno dokončeno, vezměte si mírně navlhčenou houbičku ve vodě a octu v poměru 1:1. Vyčistěte s ní všechna špinavá místa, což vám půjde snadno, a máte hotovo. Na závěr ještě zkuste začít používat tento tip pro pračky s předním plněním. Aby se vám netvořily plísně, vždy ji po použití nechejte otevřenou větrat.

Zdroj: Reviewed

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Bez nahradí mnoho léků, pomůže na záněty, kašel i astma
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Dům zachvátily plameny a rodina se nemohla dostat ven. Bezdomovec neváhal a všechny zachránil
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat