Aviváž je učiněným zázrakem při úklidu i opravách. Vyplatí se ji mít vždy po ruce

Voňavé prádlo vám zajistí správné praní a vhodná volba pracího prášku i aviváže. Aviváž ale dokáže vyčistit i mnoho míst v domácnosti. Díky těmto trikům zjistíte, jaká to jsou.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Až budete v obchodě vybírat aviváž, nemyslete pouze na to, jak poté bude vonět prádlo. Rovnou si vezměte 2 různá balení, jedno použijte na prádlo a druhé na úklid domácnosti. Díky tomu budete mít odlišnou vůni prádla a domova, protože s aviváží dokážete uklidit mnoho nečistot. Většina lidí ani netuší, že aviváž lze využít i při úklidu, přitom si umí poradit s mnoha nečistotami.

Zdlouhavé mytí oken

Jen velice málo lidí si oblíbilo mytí oken. V mnoha případech se jedná o dlouhý úklid, protože se okna musí umýt pořádně. Občas se stane, že i tak na nich zůstanou šmouhy. Smíchejte si proto 1 díl aviváže se 4 díly vody a pořádně promíchejte. Díky této směsi získáte přípravek, s nímž lze vyleštit všechny šmouhy na okně. Přípravek můžete použít i na okna od auta.

Odstranění skvrn ze sedaček

Na každé sedačce se časem objeví skvrny od běžného používání. Jestliže doma nemáte vysavač na tepování, který je skvělým pomocníkem při úklidu v domácnosti, vyzkoušejte si tento jednoduchý trik. Aviváž si zřeďte vodou a připravte si k práci i houbičku na nádobí. Přípravek naneste na houbičku a následně vydrhněte skvrny.

S aviváží lze uklidit mnoho míst

Až se budete rozhodovat, co vše budete uklízet pomocí aviváže, určitě si vyzkoušejte aviváž s vodou na mytí interiérových dveří. Díky této metodě budou vaše dveře vypadat jako nové. Jestliže máte doma dlaždice na stěnách, můžete s aviváží a vodou umýt i je. Odstraníte nečistoty z dlaždic, ale také hezky provoníte onu místnost. Pokud použijete aviváž s vodou i na linoleum, dodáte tomuto druhu podlahy ztracený lesk.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Otírání nečistot z kožených věcí

Vaše kožená kabelka, bunda nebo jakákoliv jiná věc z pravé kůže či koženky může získat zpět svůj kvalitní vzhled, když použijete trik s aviváží. Kousek hadříku namočte v aviváži, a poté s ním očistěte všechny kožené kousky. Uvidíte, že daná věc získá vzhled nový vzhled, navíc ji vyčistíte. Tento způsob je velice šetrný a neponičíte si oblečení a jiné doplňky.

Oprava lehce porouchaného zipu

Na vaší mikině nebo bundě se zipem se lehce může stát, že jezdec se začne sekat a zapínání oděvu bude mnohem složitější. Abyste napravili zadrhávajícího se jezdec, vezměte k ruce aviváž. Na jezdce kápněte trochu aviváže a několikrát bundu / mikinu zapněte a rozepněte. Uvidíte, že nyní půjde zapínání oděvu mnohem rychleji. Nemuseli jste ani ke švadlence na opravu.

Jaké další triky s aviváží znáte?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rodinní pečující a sázka na home office? Buďte opatrní
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodinní pečující a sázka na home office? Buďte opatrní
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší