Ubrousky umí klamat, ale do záchodu nepatří aneb Sedm věcí, které se nikdy nesplachují. Vyhněte se snadno drahým opravám

Pokud chcete, aby vaše toaleta žila dlouhým a šťastným životem bez nutnosti pravidelných oprav, dávejte si pozor, abyste do ní nevhodili něco z těchto věcí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste jedni z těch, kteří do záchodu spláchnou cokoliv, protože je zrovna po ruce, raději se nad tím příště zamyslete. Nikdy totiž nevíte, které spláchnutí bude následkem tohoto chování poslední. Za peníze, které byste vynaložili na opravu, si můžete raději koupit něco hezkého.

Plenky rozhodně ne

Plenky byste měli vždy zabalit alespoň do sáčku a vhodit do koše. Nebo je vyhazovat rovnou do popelnice. Rozhodně není dobrým nápadem je vhazovat do záchodu, jelikož mají velmi silné absorpční vlastnosti. Co to znamená? Uvnitř potrubí by nasákly vodou, několikanásobně zvětšily své rozměry a kompletně vše ucpaly.

iZdroj fotografie: Freepik

Kosmetické výrobky a odličovací tamponky

Ono to člověka umí zlákat, zvláště když přijde domů po dlouhém večírku a chce jít co nejdříve spát. V tom případě je nejjednodušší použité odličovací tamponky spláchnout do záchodu. Vaše toaleta by vám však za tohle asi úplně nepoděkovala. Raději si pořiďte malinký koš na kosmetiku přímo pod zrcadlo.

Ubrousky umějí klamat

Mnoho výrobců na obalech uvádí, že je naprosto v pořádku ubrousky splachovat. To ovšem platí jen v případě, že spláchnete jeden. U většího množství dochází k ucpání záchodu, v horším případě k vytopení koupelny.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na kousky papíru máte koš

V dnešní době se již prodávají toaletní papíry, jejichž ruličku můžete bez obav spláchnout. Je ale nutné podoktnout, že to nelze předpokládat automaticky u všech. Pokud na obale není vyloženě napsáno, že je rulička určena ke spláchnutí, raději se vždy projděte a vhoďte ji do koše.

Léky zaneste do lékárny

Možná si říkáte, že když se léky rozpustí v žaludku, měly by se rozpustit i v záchodě. Jenomže tak to nefunguje, jelikož v žaludku se rozpouštějí díky přítomnosti žaludečních kyselin. Voda ze záchodu na ně stačit nebude. Navíc když léky odnesete do lékárny, mohou se ještě použít pro lidi, kteří by si nová balení nemohli dovolit.

iZdroj fotografie: Freepik

Jídlo rovnou do popelnice

Váš záchod není monstrum, které stráví vše, co se do něj hodí. Jakmile do něj budete pravidelně splachovat jídlo, které patří do odpadkového koše, riskujete nejen ucpání toalety, ale také kanalizace.

Ani vlasy do něj nevhazujte

Zvláště po učesání dlouhých kadeří je celkem lákavé hned v koupelně hřeben vyčistit a jeho obsah spláchnout. To není pro toaletu až takový problém. Potíž spočívá spíše v tom, že vlasy mají tendence se vracet. A to určitě zažít nechcete.

Zdroj: House Beautiful

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Bez nahradí mnoho léků, pomůže na záněty, kašel i astma
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Dům zachvátily plameny a rodina se nemohla dostat ven. Bezdomovec neváhal a všechny zachránil
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat