Deset přírodních metod, jak vypudit pavouky z bytu jednou provždy a bez chemie. Už žádné pavučiny ani hrůza v očích

10 triků a tipů, jak se snadno a rychle zbavit všech pavouků a jejich otravných pavučin. Přesně tak, už žádné nevzhledné pavučiny, kterých se vám nedaří zbavit.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí je z pavouků velmi znechuceno, natolik, že jsou schopni utéct z bytu s křikem i při pohledu na malý exemplář. Pokud se pavouci ve vašem domě hodně namnožili, tak se jich zbavíte pomocí jedné z následujících přírodních metod. Někteří lidé by se s tímto moc nepárali. Pavouky prostě zabijí nebo klidně třeba i vysají. Ale existuje pár triků, jak je z vašeho bytu vyhnat, aniž byste je museli zabíjet.
1. Esenciální olej z máty a prostředek na mytí nádobí

Začnete smícháním 3 sklenic vody, 1 lžíce čisticího prostředku na nádobí a 1 čajové lžičky mátového esenciálního oleje. Nalijte do stříkací lahve a nastříkejte do postižených oblastí. Pavouky to nijak nezraní. A přesto vyběhnou ven a do tohoto místa, s touto vůní, pro ně zápachem, se již zajisté nevrátí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Skořice, hotový zázrak proti pavoukům

Tento trik je jedním z těch nejjednodušších. Protože mletou skořici najdou doma určitě všichni a právě ta tu hraje hlavní roli. Na tuto metodu stačí pouze skořice a nějaká nádobka/mistička. Vhodné množství skořice nasypete do misky a položíte ke kritickému místu. Pavouci vůni skořice prostě nevydrží a utečou.

3. Vysoce efektivní mátový éterický olej a vatové kuličky

Toto je opět velice snadné a jednoduché na přípravu a i na aplikaci. Základ je mátový éterický olej a vatové kuličky. Tyto kuličky si snadno vyrobíte. Stačí vám vata na ně, vždy z ní utrhnete malé množství a smačkáte je do kuličky. Poté vatové kuličky po jedné namočíte v onom vonném oleji. A máte hotovo. Zase stačí už jen kuličky rozmístit po bytě.


iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Díky kaštanům už žádné pavučiny u stropu

Tento trik vás vyjde úplně nejlevněji. A to dokonce zadarmo. Jediné co k tomu potřebujete jsou totiž kaštany. Ano přesně tak, ty kaštany, kterých je na podzim na zemi všude mraky. Stačí jich tedy pár vzít domů. Umístěte jich pár do rohů místnosti nebo vedle vchodů. Základní látka obsažená v kaštanech pavoukům dost vadí. Takže se k nim ani nepřiblíží.

5. Slaná voda vás zbaví pavouků

Tahle metoda patří mezi trochu drsnější. Ale je naprosto zdarma, rychlá a vysoce efektivní. Tím pádem i námi doporučovaná. Jediné co je na ni zapotřebí je sůl a voda. Dvě naprosto základní suroviny, o která doma jistě nouzi nemáte. Začnete tím, že si vezmete nějaký rozprašovač. Do něj pak nalijete teplovou vodu se lžící soli rozpuštěné uvnitř. Tím pak pavouky s jejich hnízdy jen postříkáte a oni se okamžitě sbalí a utečou.


iZdroj fotografie: Depositphotos

6. Ocet zatne pavoukům tipec

Toto je velice snadné a účinné. Potřebovat budete jen trochu octa a vody. Ocet je opět snadno dostupný v každém obchodě. Tyto dvě suroviny smícháte a vlijete do nádobky se střičkou. Pak už jen snadno vystříkáte všechna postižená místa a rohy místnosti. Pavouci už tam ani nevkročí.

7. Díky citronové kůře se pavouci rychle zdekují

Pavouci nemají rádi éterický olej a tudíž ani ty, které se vypařují z citrusů. Můžete si na pomoc vzít kůru z citrónů, pomerančů nebo třeba i mandarinek. Postup bude následovný. Vezmete kůru například pomeranče a důkladně ji vetřete do rohu podlahy a oken. Můžeme jí také použít k leštění nábytku a dokonce i k odpuzení komárů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

8. Cedr a pavučiny budou nadobro pryč

Nevíte, jak vypudit pavouky ze skříní? Tato metoda je vysoce efektivní a je v podstatě multifunkční. Protože z cedru můžete koupit například ramínka, kterých není nikdy dost. Ta pak, jako jste zvyklí, pověsíte do skříní. A tento jednoduchý trik zaručí, že se pavouci budou této skříni s obloukem vyhýbat.

9. Vůni tabáku pavouky nadobro odradí

Tabák má i více využití než byste i očekávali. Zbaví vás celkem snadno všech pavouků a pavučin. Stačí přidat trochu nasekaného tabáku do šálku vody, pak ho nechat trochu nasáknout a poté ho vystříkat do rohů místností a podél trhlin. Pavouci si tam okamžitě přestanou dělat obydlí ze sítí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

10. Kokosový olej se nehodí jen k pečení

Tento poslední trik je perfektní pro lidi, kteří rádi pečou a kokosového oleje mají mraky. Budete potřebovat pouze vodu a kokosový olej. Tyto dvě ingredience smícháte v poměru 2:1. A poté je vystříkejte povrchy, kde vidíte pavouky nebo kudy si myslíte, že se dostávají do vašeho bytu.

Zdroj: Farmer’s Almanac

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 742 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?