Zbavte se hluku od sousedů díky akustické izolaci

Život v panelovém nebo bytovém domě může být někdy frustrující.

                   

V jednom bytě křičí celé dny malé dítě, z druhého se line hodně nahlas muzika a třetí soused neustále doma něco kutí. Všechny zvuky dohromady vytvoří ideální základ pro silnou migrénu. Odhlučnit svůj domov a získat domácí klid a pohodu není složité. Při rekonstrukci na to myslete a v budoucnosti budete v klidu.

Kompletní izolace odhluční až 70 % zvuků

Hluční sousedé nejsou příjemní pro nikoho z nás. Jestli právě plánujete rekonstrukci svého domova, máte jedinečnou šanci to vyřešit. Produkty pro akustickou izolaci se vám vyplatí. Klíčová je kompletní izolace, protože hluk se bude šířit i místy, na která zapomenete. Díky tomu bude nakonec celý proces na nic a vy jen vyhodíte zbytečně peníze bez vytouženého výsledku.

Ani kompletní izolace ale nemusíte vyřešit všechny vaše problémy. Zvuky také vedou inženýrské sítě, a to hlavně vodovodní trubky nebo stoupačky. Až se rozhodnete pro odhlučnění domova, nemusíte ihned volat odborníky. Materiál není drahý, ale se specializovanou prací se může konečná částka vyšplhat vysoko. To si nemůže každý dovolit. Jestli jste šikovní, jistě to zvládnete i sami.

Co všechno můžete izolovat?

Kompletního řešení dosáhnete jedině v případě, kdy nezapomeňte na žádnou část svého domova. Nová kročejová izolace pomůže i vašim sousedům a můžete ji provést při pokládce nové podlahy. Není to ale jediné místo, které byste měli odhlučnit. Pro kompletní práci využijte odhlučnění:

  • zdí,
  • podlahy,
  • stropu.

V případě zdi je nejlepší postavit 5-10 cm sádrokartonovou příčku a vzniklý prostor vyplnit minerální vatou. A na strop je nejlepší akustická pěna, která bude fungovat mnohem lépe než minerální vata. Použít ale můžete také akustické desky, které lze speciálním lepidlem připevnit ke stropu. Díky tomu nebudete mít pocit, že vám někdo dupe na hlavu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování