Zajistěte zdravou a vyváženou stravu pro vašeho psa za pomoci správného krmiva

Správná strava je klíčovým prvkem pro zajištění optimálního zdraví a vitality vašeho psa. Výběr kvalitního krmiva je rozhodnutím, které může ovlivnit jeho budoucí vývoj, a proto je potřeba se postarat o to, aby bylo co nejvhodnější. V dnešním článku se podíváme na to, jak by ideální krmivo mělo vypadat.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Nutriční potřeby

Před začátkem výběru je důležité porozumět nutričním potřebám vašeho psa. Různé rasy, velikosti a věkové kategorie mohou mít odlišné požadavky na živiny. Pro štěňata jsou klíčové bílkoviny pro správný růst, zatímco starší psi mohou vyžadovat speciální stravu například pro podporu kloubů nebo zubů.

Jak by mělo vypadat složení?

Kvalitní krmivo pro psy by mělo obsahovat vyvážený mix bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálů. Zkontrolujte seznam složek na obalech krmiva a dejte přednost těm, které mají maso v čerstvě zpracovaném nebo sušeném stavu jako hlavní ingredienci. Rozhodně se vyhýbejte takovým, jež mají nadměrné množství méně kvalitních náhražek a umělých přísad. Pozorně si také nastudujte, zda neobsahují nejčastější alergeny u psů, jako je sója nebo pšeničný lepek. 

Zohledněte velikost a věk psa

Věk a velikost jsou klíčovými faktory při výběru správného krmiva. Existují speciální granule pro štěňata, dospělé psy a starší jedince. Naprostá většina je také optimalizována pro konkrétní velikosti psů – malé, střední, velké nebo obří plemena.

Kvalitní suroviny

Stejně jako u lidského jídla i u zvířat je důležitá kvalita. Ovšem to neznamená, že musíte za krmení platit obrovské sumy. Kvalita se dá pořídit i za rozumné peníze, pokud chvíli hledáte. Nejlepší poměr cena – výkon v produktech pro psy naleznete například na odkazu: https://www.panakei.cz/

Správně vybrané krmivo je klíčem k dlouhému a zdravému životu vašeho psa. Sledujte jeho potřeby, čtěte složení na obalech a vyhýbejte se nepotřebným přísadám. Tak málo stačí.

Zdroj foto: SofikoS / Shutterstock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články