Vinylové, laminátové a dřevěné podlahy

                   

Když je třeba vyměnit podlahu, může být výběr vcelku obtížný. Pojďme se podívat na rozdíly mezi jednotlivými typy podlah, abyste dokázali určit, které z nich jsou pro vás a váš domov nejlepší.

Laminátová podlaha

Vhodné pro domácí mazlíčky a děti

Laminátové podlahy, nebo také plovoucí podlahy, jsou levnou a přitom robustní variantou pro prostory s vysokým provozem a domácnosti s domácími mazlíčky nebo dětmi. Důvodem je její základní vrstva, která je vyrobena z dřevovláknité desky (obvykle složené z pravých dřevěných vláken) a svázaná pryskyřicí, a vrchní vrstva, která obsahuje čirý ochranný nátěr, který chrání podlahu před poškrábáním nebo poškrábáním. Díky tomu jsou laminátové podlahy ideální volbou pro rušné domácnosti nebo místa s vysokým provozem, jako jsou chodby, protože zabraňuje poškrábání, promáčknutí nebo vyblednutí barev, a to i po velké aktivitě.

Vinylové podlahy

Ideální pro oblasti náchylné k vlhkosti

Vinylová podlaha je nejen super cenově dostupná díky svému plastovému složení, ale je také voděodolná. Její vodotěsné vlastnosti znamenají, že se nemusíte obávat skvrn od vody z rozlití nebo poškození vodou, které by mohly zkroutit nebo srazit běžné dřevěné podlahy. 

Vinylové podlahy mají obvykle základní vrstvu složenou ze skelných vláken – známé svou stabilitou a nepropustností – díky čemuž jsou samy o sobě voděodolné. Přidejte navrch vrstvu vinylové fólie a můžete si být jisti, že žádná voda neprosákne a nepoškodí podlahu. K tomu všemu se vinylové podlahy dodávají s ochrannou vrstvou proti opotřebení, která zamezuje vyblednutí barev pro dlouhotrvající vzhled, který vydrží i v oblastech se spoustou slunečního záření. PVC podlahy jsou buď dodávány s předem naneseným lepidlem, které pomáhá uzamknout panely na místě, nebo mohou vyžadovat dodatečný nákup lepidla.

Dřevěné podlahy

Stylové a odolné

Přestože jsou na dražším konci cenového spektra, podlahy z tvrdého dřeva to vynahrazují tím, že jsou nejodolnější a trvanlivější možností podlahy. Skvrnám od vody, prasklinám a škrábancům můžete snadno zabránit tím, že budete hledat podlahy z tvrdého dřeva se silnými ochrannými nátěry. U tvrdého dřeva jej stačí nalakovat každých 10 let. Kromě své bezkonkurenční kvality nabízejí dřevěné podlahy také texturovaný, detailní design, který se často snaží napodobit alternativy dřeva, jako je laminát nebo vinyl.

Inspiraci k výběru správné podlahy můžete načerpat například na https://www.supellex.cz. Při výběru podlah je vhodné vybírat u společností, které nabízí všechny tři varianty podlah. A to z jednoho prostého důvodu. Jejich prodejce dokáže posoudit, jaký typ podlahy je pro vás vhodný a nebude omezen sortimentem, který prodejna nabízí. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat