Venkovní markýzy budou stylové stínění pro váš domov

Markýzy mohou zdobit okna, balkon či třeba terasu. Poskytují efektivní ochranu před sluncem i deštěm. Kromě toho jde o stylový prvek, který ozvláštní exteriér. Na výběr máte z mnoha barev a stylů, snadno tak najdete to pravé, díky čemuž svůj domov ještě vylepšíte.

i Zdroj fotografie: Adobestock
                   

Praktické využití

Venkovní markýzy dokáží elegantně prodloužit obytný prostor až ven. Vytváří iluzi, díky které se prostor domu zdá větší. Navíc v exteriéru získáte komfortní místo pro posezení. Nemusíte přitom řešit, jaké je počasí. Stříška vás totiž ochrání před sluníčkem, ale i deštěm. Může sloužit i jako izolace – pokud máte velké okno do kuchyně či obývacího pokoje, které vede na terasu, díky markýze slunce nebude svítit až do interiéru. Teploty tak budou příjemnější, aniž byste museli mít od rána zatažené závěsy.

Různé typy

V základu se nabízí pevné a pohyblivé markýzy. Druhá kategorie je praktičtější – výsuvnou markýzu můžete v případě potřeby kdykoli stáhnout a jednoduše uklidit. Nejlepší volbou jsou polokazetové a kazetové markýzy – látka se schová do kazety a je tak chráněna před nepříznivými vnějšími vlivy. Tím se prodlužuje její životnost. Nicméně nabízí se i samostatně stojící markýzy, které není třeba instalovat. Při výběru zvažte své možnosti a potřeby.

Tipy pro správný výběr

Pokud byste si rádi pořídili tento typ stínění, přemýšlejte nad několika faktory. Rozmyslete si, kolik sluníčka nebo stínu chcete v dané oblasti mít. Dle toho volte výsuvnou či pevnou markýzu. Složité může být vybrat vhodnou velikost – myslete na to, že poloha Slunce se mění, možná proto budete potřebovat větší velikost, než jste čekali. Základem by samozřejmě měla být kvalitní látka a konstrukce. Hodí se pak i doplňky jako je vyhřívání či světlo, abyste si posezení venku mohli užít i po západu slunce.

Pokud chcete rozzářit venkovní prostor a dodat mu praktičnost, pak markýzy nabízí jednoduché řešení.

Zdroj obrázku: ronstik / stock.adobe.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články