Ušetřete s chytrou domácností

Ceny energií rostou raketovým tempem a většina domácností hledá způsoby, jak snížit jejich spotřebu a ušetřit.

                   

Šetřit lze samozřejmě tím, že si snížíte doma teplotu, resp. budete interiér vytápět na nižší teploty, budete doma potmě apod. Kromě toho ale existuje i elegantnější a příjemnější způsob, jehož prostřednictvím je možné ušetřit zajímavé sumy: využít možností chytré domácnosti.

Co je chytrá domácnost?

Jako chytrou označujeme takovou domácnost, ve které je maximum systémů a spotřebičů integrováno do jednoho prostředí s centrálním ovládáním (typicky skrze tablet nebo mobilní telefon). Samozřejmostí jsou široké možnosti nastavení a také automatizace nejrůznějších úkonů, stejně jako schopnost chytré domácnosti reagovat na změny podmínek samostatným přenastavením svých parametrů. Na trhu je dnes k dispozici mnoho produktů různých výrobců, jedním z prominentních značkových dodavatelů systémů chytré domácnosti je např. Somfy.

Široké možnosti chytré domácnosti jí předurčují mimo jiné i k tomu, aby bylo díky ní možné ušetřit nezanedbatelné peníze. Pořízení chytré domácnosti je tak nejen věcí pohodlí nebo dobrého pocitu z toho, že „jdete s dobou“, ale je i věcí úspor.

Jak s chytrou domácností ušetřit?

Chytrá domácnost, kterou spolu s dalšími produkty hodícími se do každého domova seženete třeba v obchodě Kovopolotovary.cz, umožňuje mít pod stoprocentní kontrolou osvětlení, vytápění, klimatizaci, větrání, případně i takové věci jako žaluzie apod. Díky širokým možnostem nastavení a schopnosti systému reagovat na měnící se vnější podmínky, denní dobu atd., je spotřeba energie díky chytré domácnosti maximálně efektivní.

Chytrá domácnost se postará o zhasínání světel ponechaných omylem rozsvícené, o vytápění různých částí interiérů na teplotu podle potřeby, o to, aby do interiéru nepronikalo příliš málo ani příliš moc slunečního svitu apod. To vše dohromady znamená vybalancovanou spotřebu energie, kdy neplatíte zbytečně za energii, kterou ve skutečnosti nikterak nevyužijete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články