Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností

                   

Trapézový plech je jednou ze střešních krytin. Používá se zejména pro průmyslové budovy, sklady a garáže, ale lze ho dát i na střechu rodinného domu. Jedná se o desku z plechu s charakteristickým trapézovým tvarem, která se instaluje na střechu pomocí šroubů nebo hřebíků. V čem tkví výhody této střešní krytiny?

Proč si pořídit střešní krytinu z trapézového plechu

Trapézové plechy jsou vyrobeny z kovových materiálů, jako jsou ocel, hliník nebo měď, což z nich dělá velmi odolnou střešní krytinu, a to vůči dešti, sněhu, větru, UV záření a korozivním látkám. To zajišťuje její dlouhou životnost. Výhodou jsou i nízké náklady na údržbu.

Instalace trapézového plechu je velmi rychlá a jednoduchá. Díky lehké váze plechů a systému spojování lze střechu pokrýt během několika dní. To je obzvláště výhodné pro velké průmyslové budovy nebo sklady.

Trapézový plech je také odolný vůči ohni, což z něj dělá bezpečnou volbu pro střešní krytinu. Pokud se na něm vyskytne požár, může pomoci zabránit šíření plamenů.

Má trapézový plech nějaké nevýhody?

Někteří lidé mohou trapézový plech považovat za méně atraktivní než jiné typy střešní krytiny, jako jsou například tašky nebo šindel. Na druhou stranu pro něho hovoří zajímavá pořizovací cena, která je oproti jiným krytinám atraktivní. Na webových stránkách www.evromat.cz se lze podívat na nabídku střešní krytiny v podobě trapézových plechů.

Jestliže je pro vás při výběru střešní krytiny prioritou její odolnost a nízké náklady na údržbu, je trapézový plech vynikající volbou pro průmyslové budovy, menší zahradní stavby a garáže. Můžete například zvážit nákup střešní krytiny EVROtrapéz, jenž vyniká pevností a velkou výdrží, která je daná výškou prolisu. Za povšimnutí určitě stojí její cena a výkon. Hodí se nejen na střechy, ale také na fasády.

U EVROmatu můžete vybírat ze široké nabídky profilů, materiálů, tloušťky plechu, ale i povrchové úpravy a barevnosti, takže není problém plechovou krytinu EVROtrapéz sladit například s barvou fasády. Radost také udělá široký sortiment, který nezahrnuje pouze střešní krytiny, ale například i izolace, nářadí a příslušenství.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Urazil Simonu Krainovou před celým jejím publikem. Ta si to ale nenechala líbit a vyčetla mu, že má čas šířit nenávist
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství