Svíčky jsou nedílnou součástí hygge - adbz.cz
adbz.cz » PR články » Svíčky jsou nedílnou součástí hygge

Svíčky jsou nedílnou součástí hygge

Severský hygge styl je nesporně spjatý se svíčkami. Zatímco u nás je zapalujeme obvykle jen v zimním období, třeba Dánové vonné svíčky pálí celý rok. Ostatně říká se, že hygge styl začal nejspíš právě někde kolem zdroje světla, kolem nějž se lidé schoulili, aby se zahřáli.

svicky
Zdroj fotografie: Pxhere

Pospolitost je podstatou hygge. V duchu hygge byste si doma měli vytvořit příjemnou atmosféru, za soumraku zapálit svíčku, společně si zahrát nějakou stolní hru, číst knihu nebo se dívat na televizi.

Zajímavost: Dánsko používá v přepočtu na obyvatele nejvíce svíček na světě. 28 % Dánů zapaluje svíčky denně.

Proč jsou svíčky důležitým konceptem hygge?

Osvětlení je klíčovým prvkem, které k hygge patří pravděpodobně proto, že v Dánsku trvá jasný den pouze krátce. Když si správně osvětlíte místnosti a vytvoříte útulnou atmosféru, zima je hned snesitelnější. Svíčky přitom vytváří přirozenější světlo než zářivky a žárovky.

V dánštině se svíčkám říká „levende lys“, což doslova znamená „živé světlo“. A pokud vám někdy bude světlo od svíčky připadat příliš tlumené, vyřešte to dánským stylem – zapalte více svíček.

Jaké svíčky jsou vhodné pro hygge?

Zřejmě jste se už setkali se svíčkami Yankee Candle. Tyto dekorativní svíčky poskytují čisté a dlouhotrvající vůně, které navodí sváteční, relaxační či osvěžující atmosféru. Záleží na tom, jakou vůni si vyberete. Yankee Candle jsou asi nejproslulejší vonné svíčky na světě, avšak existují i jiné možnosti.

Správná hygge svíčka by měla mít minimalistický skandinávský design, tedy přírodní barvy. I vůně by měla být přírodní, umělé a silné parfemace nejsou žádoucí. A úplně nejlepší je, pokud má svíčka dřevěný knot vytvářející zvuk praskajícího ohně. Dřevěným knotem disponují například vonné svíčky Woodwick.

Vybavte na zimu sebe nebo své blízké. Svíčka je velmi pěkným dárkem, ostatně i historie Yankee Candle se začala psát, když její zakladatel chtěl obdarovat maminku.