Sedáky v kuchyni vám umožní snížit teplotu v místnosti

Před námi je podle předpovědi počasí týden či deset dnů babího léta.

                   

Pak se však opět ochladí a kolem „dušiček“ se klidně můžeme dočkat prvního sněžení. I když nejspíš jen dočasného. Tohle vše jsou signály, abychom se začali pomalu, ale jistě, připravovat na Vánoce. Pojďte dát styl a teplo své kuchyni.

Teploměry budou letos v zimě ve většině českých domácností ukazovat teploty nižší, než jsme byli zvyklí. Znamená to zamyslet se nad vybavením našich kuchyní. Na dřevěných židlích bez podsedáků nás to totiž bude nepříjemně chladit. Pořiďte si na židle sedáky. Nejenže vás hezky zahřejí, ale dají kuchyni krásné barvy či vzory. Od nich se pak můžete odpíchnout při pořizování si dalšího hezkého textilu do své kuchyně. Třeba již toho vánočního.

Je vám v kuchyni při vaření chladno na nohy? Pořiďte si vkusné běhouny do kuchyně. Přidají interiéru styl, zabrání uklouznutí, a současně nabídnou nohám více tepla.

Praktická kuchyně

Textil v kuchyni je především praktický. Nezbytností jsou chňapky, které nás chrání před popálením při vaření a pečení. Hodí se jich mít více, dokonce menší a větší. Pokud před Vánocemi pomáhají s pečením i děti, měly by mít alespoň o něco menší pečicí pomůcky, včetně chňapek. Nezapomeňte ani na zástěry. Ve svátečním se nám přece jen umazat nechce. Nikdy jindy v roce se tolik nevaří a nepeče jako o Vánocích. Hodit se vám budou i utěrky navíc.

Slavnostně si prostřete

Vánoce jsou zejména o tom, že se celá rodina sejde u společného stolu. Je tedy jasné, že slavnostní tabule potřebuje vhodný ubrus. Pořiďte si ubrusy pro slavnostní stolování. Mohou být vzorované, se zimní či vánoční tematikou, ale i jednobarevné, které pak dozdobí sezónní prostírání. To současně chrání ubrus před ušpiněním, takže si ušetříte práci s neustálým měněním ubrusu. Používat jej je ideální během celého roku. Sváteční i další prostírání, včetně kompletního kuchyňského textilu, nabízí Vesna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články