Rekuperace vzduchu jako pomocník pro lepší kvalitu vzduchu

Máte doma špatný vzduch, ale nemůžete s tím nic udělat, protože v okolí je prach, hluk a další faktory, které Vy neovlivníte? Rekuperace vzduchu je to pravé řešení, které Vám umožní zajistit kvalitní vzduchu bez ohledu na prostředí.

                   

Co to je rekuperace a k čemu slouží?

Rekuperace vzduchu je systém řízeného větrání vzduchu, který využívá zpětného zisku tepla k udržení příjemného klima v místnosti. Systém odvádí z místnosti vydýchaný vzduch a využívá jeho teplotu k ohřevu čerstvého přiváděného vzduchu. Umožní tak výměnu vzduchu v místnosti za každého počasí, aniž by se v ní změnila teplota.

Čistý vzduch bez prachu a alergenů

Vzduch, který rekuperace přivádí, je automaticky filtrován od prachu, sazí, zápachu i alergenů. Rekuperace vzduchu je proto skvělým řešením, pokud Vás trápí alergie, pokud je poblíž Vašeho domova hodně smogu a prachu nebo pokud Vám prostě jen záleží na kvalitě vzduchu, který Vy a Vaše rodina dýcháte.

i

Do bytu, domů i kanceláří

Každý byt nebo dům má jiné rozložení a podle toho se také vybírá typ rekuperace, což je systém, který pomáhá větrat a šetřit energii. Rekuperace může být centrální, což znamená, že větrá celý dům nebo několik místností najednou, nebo může být decentrální (lokální), tedy slouží jen pro jednu místnost. Pokud je váš dům dobře izolovaný, můžete si rekuperaci pořídit bez obav, protože se hodí do jakéhokoliv objektu.

Jaká rekuperace je nejlepší?

Při výběru rekuperace je důležité, abyste se neunáhlili. Pokud si pořídíte nejlevnější rekuperaci, kterou najdete na trhu, s největší pravděpodobností bude hlučná a v konečné fázi Vás její údržba a opravy budou stát více, než kvalitní a spolehlivá rekuperace od renomovaných výrobců. Rekuperační systém je rozhodně něco, do čeho se vyplatí investovat, jelikož kvalitní systém Vám vydrží při pravidelné péči a údržbě i desítky let, během kterých Vám pomůže zlepšovat kvalitu ovzduší a snižovat výdaje na energie.

i

Rekuperace od předního světového výrobce Brink

Jedním z předních výrobců rekuperací je nizozemská společnost Brink Climate Systems, která je na českém trhu zastupována společností ŠTORC. Společnost Brink vyvinula svou první jednotku na zpětné využití teplého vzduchu už v roce 1982. Vzduchotechnika Brink Vám tak může nabídnout  ty nejlepší produkty založené na mnoha letech zkušeností.

Co nabízí rekuperace Brink?

  • Rekuperační jednotka i rozvody jsou tiché, takže Vás rekuperace nebude nijak rušit.
  • Úsporná rekuperace pomůže snížit účty za vytápění objektu, jelikož při výměně vzduchu nedochází k ochlazení vzduchu tak, jako kdybyste větrali
  • Možnost chlazení.
  • Aktivní zvlhčování vzduchu, které zabrání jeho vysoušení kvůli topení v zimních měsících
  • Kvalitní filtry, díky kterým máte jistotu, co dýcháte.
  • Hygienické vzduchotechnické rozvody s vnitřní antibakteriální vrstvou, díky které se v nich neusazují plísně a bakterie, a navíc je lze snadno vyčistit.
  • Sofistikované elementy, které nebudou narušovat interiér a budou s ním naopak v rovnováze.

S rekuperací Brink se tak nemusíte bát hluku, plísní ani jiných problémů, jaké by se mohly vyskytnout u nekvalitních rekuperačních jednotek. Díky své kvalitě se  investice do rekuperace Brink během svých dlouhých let služby vrátí.

i

Ušetřete s dotací Nová zelená úsporám

S pořizovací cenou Vám také může pomoci dotace z programu Nová zelená úsporám, která spadá pod společnou taktovku Ministerstva životního prostředí a Evropské komise. Klade si za cíl zlepšení kvality ovzduší a snižování emisí CO2. Na rekuperaci Vám může přispět příspěvkem, díky kterému bude pořízení rekuperace menším zásahem do Vašich úspor.

Zpětné získávání tepla – rekuperace od autorizovaného importéra Brink pro ČR firmy ŠTORC TZB

Pokud Vás rekuperace zaujala, neváhejte se obrátit na firmu ŠTORC TZB, jednoho z největších specialistů na rekuperaci a topné systémy na českém trhu. Díky své dlouholeté zkušenosti Vám pomohou vybrat, jaký druh rekuperace bude ten nejlepší pro Vaše potřeby.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články