Rakouská dálniční známka se dá koupit pohodlně online

Blíží se čas dovolených a výletů. Budete-li cestovat autem do zahraničí, nezapomeňte si ověřit, že splňujete všechny dopravní předpisy (například dostatečný počet reflexních vest) a také si pořídit místní dálniční známku.

i Zdroj fotografie: Philip Coops / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Dnes to naštěstí vyřešíte online. Systém dálničních známek se zdá pohodlnější než systém mýtných bran, u kterých musíte pokaždé zastavit. Třeba dálniční známka Rakousko se dá pořídit online a pak už vás na cestách nic nezdržuje.

Jak je to s dálnicemi v Rakousku?

Rakouská dálniční známka platí na jejich dálnice a rychlostní silnice. Ty bývají značené písmenem A nebo S a číslem. Dálniční systém v této zemi je kvalitní a známku se opravdu vyplatí zakoupit, protože vám ušetří hodně času. Kolem Vídně bývá provoz hustší, jinak ale celé Rakousko projedete bez problémů. Berte však v úvahu, že na šesti úsecích se přesto platí úsekové mýtné. Jedná se například o horské průsmyky.

Kupte si dálniční známku online

Dobrá zpráva je, že se dá pořídit rakouská dálniční známka online. Pokud si tedy na cestě vzpomenete, že ji potřebujete, jednoduše ji koupíte na pár kliknutí z telefonu. Platit začne nejpozději do 30 minut od zaplacení (plaťte vždy platební kartou, to je nejrychlejší varianta).

Při koupi dálniční známky online zadáte vaši SPZ a na tu je známka vázaná. Uloží se do systému a vy nemusíte mít žádnou známku nalepenou fyzicky na skle automobilu. V Rakousku se prodává i jednodenní dálniční známka, ale cenově se víc vyplatí desetidenní. Pak mají i dvouměsíční.

Za každou dálniční známku jeden zasazený strom

Plánujete pořídit dálniční známku do Rakouska online? Můžete to udělat buď na jejich oficiálním webu, nebo na alternativě atvignette.at. Tam přidáte pár drobných a oni na oplátku za každou známku zasadí strom. Tím částečně kompenzují CO2 vypouštěný automobily do ovzduší. Není to hezká myšlenka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články