Popularita skrytých dveří v moderních bytech

To, co nyní zažíváme v kontextu s interiérovým designem, lze bez nadsázky označit jako dynamickou éru plnou neustálých inovací. Architekti lpí na funkčních prostorách, ale rozhodně integrují estetiku a bezpečnost.

                   

Díky tomu vznikají jedinečné prvky, které jsou v určitých ohledech revoluční. Mezi ty nejzajímavější patří skryté zárubně. Moderní dveřní konstrukce vyzařují elegancí a současně lákají na skvělou funkčnost a dlouhou životnost.

Co jsou skryté zárubně?

Opravu jste o nich ještě neslyšeli? Pravděpodobně jste je již přesto někde zahlédli a obdivovali jejich čistý design. Skryté zárubně neboli skryté dveře označují typ zárubní, které jsou umístěny ve zdi a nejsou vidět. Dveřní křídlo je tak slícováno se stěnou a vytváří jednotný a minimalistický vzhled.

Skryté zárubně se obvykle vyrábí z kovu nebo plastu a jejich součástí jsou speciálními mechanismy, které umožňují montáž do zdi. Dveřní křídlo je uchyceno k zárubni pomocí speciálního pantu – a ten se nachází ve skryté části zárubně.

Daná architektonický prvek je oblíbený nejen v komerčních budovách, ale také v běžných domácnostech, kde se ostatně objevuje čím dál častěji.

i

Jak výhody mají skryté zárubně?

Minimalistický vzhled

Skryté zárubně představují ideální řešení pro moderní interiéry, které se nesou v duchu minimalismu. Dveřní křídlo je slícováno se stěnou, což vytváří jednotný a velmi elegantní efekt.

V moderních interiérech se často klade důraz na čisté linie a minimalistické prvky. Skryté zárubně do tohoto stylu dokonale zapadají a pomáhají v prostoru navodit pocit vzdušnosti.

Možnost slícování dveřního křídla se stěnou

Skryté zárubně umožňují slícování dveřního křídla se stěnou. Díky tomu lze dosáhnout jednotného vzhledu a opticky zvětšit prostor.

Slícované dveře patří mezi nejoblíbenější interiérové prvky posledních let. Tím, že dveře splývají se stěnou, vytvářejí dojem, že je místnost větší a vzdušnější.

Vyšší pevnost a stabilita

Kvalitní skryté zárubně se vyrábí z robustních materiálů, obvykle z taženého hliníku s elexovanou úpravou. Díky tomu jsou odolnější a stabilnější než klasické zárubně.

Skryté zárubně jsou rozumnou volbu pro prostory, kde je potřeba zvýšit pevnost a stabilitu zárubně. Jedná se například o místnosti s vysokou frekvencí pohybu nebo místa, kde je zvýšený důraz na bezpečnost – dětské pokoje a ložnice.

Snadná údržba

Proč si komplikovat život, když si ho naopak můžeme zjednodušit? Skryté zárubně se snadno udržují, protože na nich nejsou žádné viditelné panty a další prvky, které by bylo třeba čistit.

Takže pokud hledáte řešení pro prostory, kde je snadná a rychlá údržba prioritou (typicky v místnostech s vysokými nároky na hygienu – v koupelnách a kuchyně), vaše volba je jasná.

i

Kam se skryté zárubně hodí?

V podstatě jde o velmi univerzální řešení, které má své místo ve všech moderních interiérech a prostorách, kde je vyžadován minimalistický design, případně je žádoucí opticky zvětšit prostor. S ohledem na specifické vlastnosti zárubní se samozřejmě velmi hodí i tam, kde jsou zapotřebí pevnost a stabilita.

Seznamte se i s nevýhodami

Skryté zárubně netrpí žádnými neduhy, ale bývají dražší než klasické zárubně. Je to dáno tím, že se vyrobeny z kvalitních a robustních materiálů a jejich montáž je náročnější. U té je důležité, aby byla provedena správně a dle technologických postupů. Důležité je především správné ukotvení dveří.

Kde se po skrytých zárubních poohlédnout?

Mezi přední české výrobce patří společnost ERKADO CZ. S výrobu skrytých zárubní z pevných hliníkových profilů má letité zkušenosti a drží je skladem pro všechny standardní rozměry dveří. Díky široké nabídce odstínů určitě najdete správnou variantu i vy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články