Popularita reverzních interiérových dveří rychle stoupá. Jde o revoluční trend? - adbz.cz
adbz.cz » PR články » Popularita reverzních interiérových dveří rychle stoupá. Jde o revoluční trend?

Popularita reverzních interiérových dveří rychle stoupá. Jde o revoluční trend?

Na interiérové dveře nelze pohlížet jen jako na nezbytný funkční prvek – mají totiž zásadní vliv i na estetiku prostoru. Většina lidí si ji uvědomuje jejich význam. Vždy totiž výrazně ovlivní atmosféru a konečný vzhled interiéru. Nový trend v oblasti interiérových dveří, který si v českých domácnostech získává stále větší oblibu, jsou reverzní interiérové dveře.

depositphotos 183962136 l
Zdroj fotografie: Depositphotos

Reverzní interiérové dveře snoubí moderní eleganci a prvotřídní funkčnost

Reverzní interiérové dveře jsou synonymem pro elegantní design a výjimečné funkční vlastnosti. Inovativní varianta dveří představuje je bez nadsázky designovou revolucí a posouvá využití interiérových prvků na další úroveň. Na první pohled se sice jeví jako prakticky stejné jako běžné bezfalcové interiérové dveře, ale přesto mezi nimi panuje velký rozdíl. Spočívá ve způsobu, jakým jsou zarovnány s zárubní.

Ve většině rodinných domů se otevírání interiérových dveří řeší směrem dovnitř místností, aby na chodbě nepřekážely. To je jistě praktický a efektivní způsob, ale bohužel někdy narušuje harmonii designu interiéru. Běžné bezfalcové dveře se při zavření spojí s jednou rovinou se zárubní a jsou téměř neviditelné, což vypadá velmi elegantně. Jenomže jde o jednostranný efekt, tedy jakýsi estetický kompromis.

Reverzní dveře způsobily v nabídce malou revoluci

Reverzní interiérové dveře přicházejí jako odpověď na designové dilema. Otevírají se do místností, ale se zárubněmi jsou zarovnány na chodbě, čímž se vytváří jednotný a moderní vzhled.

Je však třeba poznamenat, že při instalaci reverzních dveří je nezbytné zajistit, aby byly přechody podlah umístěny v rovině s hranou stěny v chodbě. Tím se dosáhne optimálního efektu zarovnání a čisté linie.

Skryté panty a magnetické zámky pro ještě dokonalejší vzhled

Stejně jako je tomu v případě bezfalcových dveří, i reverzní dveře mají ve výbavě speciální skryté panty, což dodává jejich designu elegantní vzhled bez viditelných prvků. A když si přiobjednáte magnetické zámky, dosáhnete dokonale hladké povrchové linie dveří.

Magnetické zámky fungují tak, že střelka zámku „nekouká“ ze dveří a vyjde pouze ve chvíli, kdy se dveře přiblíží k magnetu umístěnému v protiplechu v zárubni. Díky tomu dveře působí ještě elegantněji.

Výhody a nevýhody reverzních dveří v kostce

Reverzní interiérové dveře přináší několik výhod i nevýhod. Jednou z klíčových výhod je úspora místa. Neotevírají se do chodby ani do místnosti, ale přímo do stavebního otvoru. To znamená, že získáte více prostoru a zároveň dosáhnete atraktivního vizuálního efektu. Zároveň je třeba zmínit, že reverzní dveře bývají dražší a jejich montáž může být (ve srovnání s tradičními dveřmi) náročnější.

Nabídka modelů a povrchových úprav je pestřejší než pestrá

Pokud se rozhodnete pro reverzní systém otevírání, dostanete na výběr z mnoha modelů dveří a povrchových úprav. Pro zachování čistých linií jsou jasnou volbou plné hladké dveře nebo dveře s jemným frézováním. Ty propůjčí vaší domácnosti vysoce moderní a elegantní vzhled.

Reverzní interiérové dveře se také dají objednat ve speciálních provedeních pro specifické potřeby. Například se skrytou zárubni, která dává prostoru ještě čistší vzhled.

A teď už se jen stačí poohlédnout u renomovaného výrobce, který reverzní interiérové dveře nabízí. Nenajdete je všude, ale u přední značky ERKADO rozhodně ano. Tak koukněte na oficiální e-shop dvere-erkado.cz a pusťte se do hledání těch nejlepších.