Ohřejte Váš dům pomocí rekuperační jednotky

                   

Rádi byste ohřáli Váš dům, ale topení Vás neláká, protože je od něj dusno? Zkuste vytápět pomocí rekuperačních jednotek, které udrží Vaše vnitřní teplo, ale zároveň přivedou čistý vzduch!

Jak to funguje?

Princip rekuperace tepla je jednodušší, než se na první pohled může zdát. Po celém domě je zavedeno potrubí, které odvádí vydýchaný vzduch z místnosti ven. Tento vydýchaný vzduch po cestě putuje do rekuperační jednotky, kde ohřívá čistý vzduch, přiváděný z venku přes filtry, které se postarají o jeho čistotu. Vzduchu se tak ohřeje, aniž by klesla jeho kvalita. Nově ohřátý čerstvý vzduchu pak putuje do místností, které tím vyhřívá, ale zároveň udržuje klima v pořádku. Můžete tak větrat, aniž byste ochladili místnost. Zároveň tak omezíte vysoušení vzduchu v zimních měsících, kdy se topení často postará o teplý, ale suchý vzduch.

i

Rekuperační jednotka je základ systému

Celý tento systém je postaven na rekuperační jednotce, která je srdcem tohoto systému rekuperace tepla. Právě tato rekuperační jednotka se stará o to, aby byl přiváděný vzduch filtrován a ohříván, a poté rozveden po celém domě. Proto je třeba vybrat takovou rekuperační jednotku, která Vám bude dlouho sloužit a zároveň splňovat všechny Vaše požadavky. Zároveň je třeba myslet na to, že by tato rekuperační jednotka měla být co nejtišší, aby Vás doma nerušila. K tomu je také třeba vybrat i vhodné potrubí, aby nehlučilo. Budete pak mít příjemný vzduchu a tichou domácnost, kde budete moc spokojeně žít.

i

Rekuperační systém Brink

Firma Brink Climate Systems je jedním z předních světových výrobců rekuperačních systémů. U nás Vám do dodá firma Štorc. Rádi Vám zařídí vše potřebné včetně montáže. Komplexní řešení vyhřívání budov tak nikdy nebylo snazší. Také Vám rádi poradí v případě dalších otázek. Proto je neváhejte kontaktovat a zjistěte všechny výhody rekuperačních jednotek!

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat