Nejlepší rajská omáčka? S tou vám poradí v hypermarketu

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Supermarkety a hypermarkety už dávno nenabízí jen dobré ceny a extra výhodné základní potraviny pod vlastní maloobchodní značkou. To se dnes pokládá za samozřejmost. V některých vás naučí třeba i tu nejlepší rajskou. A nejen tu.

Asi každý má svůj oblíbený maloobchodní řetězec. Zejména obyvatelé menších městeček či vesnic bývají odkázání na obchody ve svém okolí. Alespoň z času na čas si však dojedou do „svého“ řetězce. Zvykli jsme si na větší nákupy jednou za čas. To se pak stavíme tam, kde víme, že jsou vždy čerstvá zelenina a ovoce, kde mají naše oblíbené maxibalení cornflakes a máslo pod padesát. V mrazničce chvíli vydrží a na kvalitě mu to nijak znatelně či vůbec neubere.

Sledujte letáky

První nápovědou pro nás, že je čas se vydat na nákup dál než do místního obchodu, je samozřejmě náhled do akčního letáku. Akční ceny jsou možností, jak ušetřit, a mnohdy skutečně hodně. Některé oblíbené výrobky již lidé jinak než v akcích nekupují. Správně uložené vydrží dlouho, proč si je tedy nenakoupit tehdy, když jsou zrovna v akci? Podívat se pravidelně na aktuální leták se rozhodně vyplatí. A už si letáky nemusíme ani nechávat plnit poštovní schránku. Ideální je nechat si je zasílat pravidelně e-mailem.

Učte se vařit od nejlepších

Obchodní řetězce nás však hýčkají i dalšími benefity. Třeba top recepty, které najdeme v jejich magazínu. Není vaše rajská omáčka stále taková, jakou vařila vaše maminka? Zkuste vychytaný recept, který nabízí Albert. Firma recepty publikuje jak v receptáři na svých stránkách, tak vychází v zákaznickém magazínu, který nepokulhává ani za nejlepšímu gurmánskými časopisy. Zkuste recept na rajskou omáčku. Tato česká klasika by neměla chybět na našich víkendových talířích.

Podívejte se však i na jiná jídla. Třeba na palačinky recept nejdete s velice netradičním, malinovým tvarohem. Díky těmto drobným nápaditým změnám dokážete i klasiku inovovat tak, že se pro ni rodina doslova nadchne.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články