Moderní umyvadlová baterie je krásná i ekologická

Při výběru koupelnového vybavení hraje vedle spolehlivé funkčnosti důležitou roli také design a estetika. V případě umyvadlové baterie je dalším z aspektů, který je třeba zohlednit, ekologický přístup ke spotřebě vody. 

                   

Důležitost povrchů

Vzhled koupelny by měl následovat celkové ladění domácnosti. Pokud preferujete spíše moderní, minimalistický styl, zvolte hladké, nekomplikované linie. Nadčasovost můžete podpořit také méně tradičními povrchy, skvěle působí černá barva nebo matný nerez. Luxusnějšího vzhledu dosáhnete využitím zlatých tónů. Ostatně zlatá sluší také vznešenému glamour stylu. V takovém případě pak doporučujeme prostor podpořit i využitím mramoru a dalšími zlatými doplňky a sklem. Klasický styl, retro, vintage či boho styl pracují s více detaily a též zdobením. Pokud chcete prostoru dodat specifickou atmosféru, sáhněte po působivé mědi. Širokou nabídku umyvadlových baterií si můžete prohlédnout zde.

Zvolte unikátnost

Umyvadlová baterie není jen funkční „věcí“. Díky propracované estetické stránce se může stát malým uměleckým dílem. Vkusně vybraný styl se specifickými detaily může koupelně přidat osobitost a eleganci. Pokud chcete něco opravdu unikátního, zvolte víceotvorovou stojánkovou baterii. V rustikálně laděné domácnosti, případně v retro stylu, oceníte například tříotvorovou baterii, s klasickými křížovými kohoutky pro teplou a studenou vodu. Nebojte se sáhnout po odstínech zlaté v tónu vycházejícího či zapadajícího slunce. Víceotvorová baterie však může nést i linie ryze minimalisticky přísné, pak můžete sáhnout po těch v černé barvě nebo chromu, ať už ve variantě stojánkové nebo k podomítkové instalaci nebo montáži na zeď. 

i

Design s funkčním přesahem

Tvar a linie baterie nejsou jen nahodilou fantazií jejich tvůrců, ale jsou vytvářeny tak, aby splňovaly vysoké nároky na snadné a bezpečné ovládání. Při výběru umyvadlové baterie se tedy vyplatí jít si ji doslova osahat. Umyvadlová baterie by měla správně padnout do ruky, ovládat se intuitivně a měli byste na ni pohodlně dosáhnout. Proto vždy baterii zkoušejte i s preferovaným typem umyvadla. Aby vám umyvadlová baterie dělala radost, je třeba aby tyto dva prvky spolu ladily, a to jak vizuálně, tak prakticky. Výtok baterie musí být dostatečně dlouhý/vysoký, umyvadlo musí být připraveno na zvolený typ baterie. Nezapomeňte zvážit možnost ovládání odtoku. Bude ruční v podobě zátky, budete jej ovládat madlem/páčkou na těle baterie či ovládacím prvkem umístěným vedle samotné baterie?

i

Krása umí být i ekologická

Moderní umyvadlová baterie může splňovat nejen vysoké estetické nároky, ale zároveň být šetrná k přírodě, a to aniž by vám ubrala z uživatelského komfortu. Inovativní technologie se soustředí na celkové snížení spotřeby vody, a to propracovaným systémem regulace průtoku. U řady produktů můžete ekologickou stránku podpořit prostřednictvím zabudovaného omezovače teploty. Součástí řady produktů je také ekologicky zaměřený perlátor, jež reguluje průtok a zároveň může mít rychločistící funkci.  

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články