MCT olej pro hubnutí, energii i odolný imunitní systém - adbz.cz

MCT olej pro hubnutí, energii i odolný imunitní systém

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Máte-li pozitivní zkušenosti s kokosovým olejem, jenž má kladný vliv na naše zdraví, MCT olej vám toho nabídne ještě mnohem víc. Jeho používání oceníte zejména při redukčních dietách, neboť se jedná o rychle se vstřebávající extra lehký tuk.

7 důvodů, proč ano

Olej MCT má řadu zdraví prospěšných účinků. Mezi ty nejzásadnější patří zajištění lepšího trávení, rychlejší funkce metabolismu, podpora lepšího výkonu a vytrvalosti během sportovních aktivit, potlačení chuti k jídlu a navození pocitu sytosti, zlepšení mozkové aktivity díky efektivnějšímu vstřebání živin, prevence kardiovaskulárních onemocnění snížením LDL cholesterolu. V neposlední řadě se ještě vraťme k redukční dietě, během níž je přínosným pomocníkem. Za prvé je MCT olej okamžitým zdrojem energie, za druhé urychluje stav ketózy, čímž urychluje hubnutí.

O co se jedná?

Olej MCT ketóza je čistě přírodního původu. Jeho zdrojem jsou kokosové ořechy v té nejlepší kvalitě. Označení MCT nese triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, jimiž jsou mastné kyseliny kaprylová a kaprinová. Ty stojí za okamžitým zprostředkováním energie. Oproti běžnému kokosového oleji má MCT olej jednu velkou výhodu, a to že je zcela bez chuti a zápachu. Navíc se velmi dobře rozpouští ve vodě i při nízkých teplotách, proto ho můžeme použít v jakémkoliv pokrmu. Od smoothie, přes jogurt a ovesné kaše, až po smažená, vařená a pečená jídla. Jen bychom si měli pohlídat, aby teplota přípravy nepřesáhla 120 °C.

Pro všechny příznivce alternativní stravy

V MCT oleji se nenachází žádná aditiva a příměsi. Neobsahuje palmový olej, laktózu, GMO, lepek či želatinu. Proto ho mohou bez obav používat vegani, vegetariáni a celiaci. Jeho užívání je vhodné též při všech typech odlehčených jídelníčků, neboť nezatěžuje žlučník ani žaludek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
DámskýDeník.cz
Když rozvedený muž zjistil, že jeho bývalá žena a dítě nemají co jíst, ihned běžel nakoupit. Na exmanželku čekala doma plná lednice
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin