Lepší vyhořet než se stěhovat? Ne, stačí se jen pořádně připravit!

Ať se stěhujete poprvé nebo už máte nějaké ty zkušenosti, jistě víte, že se jedná o dosti náročný úkol. Abyste jej zvládli bez stresu a škod, je důležité se na něj předem připravit. Jak tedy na to?

                   

Všechno si předem rozplánujte s předstihem

Základem každého úspěšně zvládnutého stěhování je jeho naplánování, nenechávejte to tak na poslední chvíli. Může se vám totiž stát, že už neseženete na daný termín stěhovací firmu za rozumnou cenu a strávíte dlouhé hodiny obvoláváním či psaním emailů. Zejména o víkendech na konci měsíce, bývají termíny předem obsazené.

Sepište si, co vše budete chtít stěhovat, abyste si objednali správný typ služby, včetně potřebného počtu lidí a dostatečně velkého vozu.

Hlavně v Praze nezapomeňte na parkování stěhovacího vozu

Aby bylo stěhování opravdu plynulé, je potřeba zajistit parkování nejen u domu, ze kterého se stěhujete, ale i tam kam se stěhujete. Na to klade důraz každá stěhovací firma v Praze, protože bývá problém zaparkovat osobní vůz natož auto nákladní. Parkovací místo je vhodné zajistit páskou s cedulkou stěhování a datem, kdy stěhování bude probíhat.

Začněte balit dříve než později

Častým neduhem, který způsobuje stres je tendence balení odkládat. Začněte balit klidně měsíc dopředu a začněte s věcmi, které zase tak často nepoužíváte. Pokud se stěhujete v létě asi nebudete potřebovat zimní oblečení, sáňky nebo vánoční ozdoby. Obecně podle tohoto pravidla můžete postupovat v každé místnosti, včetně kuchyně.

Zajistěte si vše potřebné k balení dostatečně dopředu

S pořádným předstihem byste měli začít shánět různě velké krabice, s čímž vám mohou pomoci třeba v obchodech. Skvělou volbou jsou krabice od banánů, tak se poptejte i u svého zelináře. Dnes se krabice shánějí hůře než v minulosti, ale pořád se to dá zvládnout.

Kromě krabic si pak nachystejte dostatečný počet pytlů různých velikostí, noviny, letáky, bublinkovou fólii nebo starší již nevyužívané oblečení, do kterého můžete věci také zabalit.

Označte si krabice, co přesně obsahují, ať víte, kam sáhnout

Při balení se lidé stále dopouštějí těch stejných chyb. Jednou z nich je, že využijí každý volný prostor, aniž by spolu předměty v krabici jakkoli souviseli. Po nastěhování pak nemohou dlouhou dobu nic najít, což je stresuje. Nadepište si krabice detailně, ať víte, co kde hledat! Krabice s křehkým obsahem, nezapomeňte viditelně označit.

Zkontrolujte si vše hned po stěhování!

Samozřejmě, že nezačnete zmatečně vybalovat, ale zkontrolujte především stav nábytku a cenností a spočítejte počet krabic či pytlů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články