Kam v ČR na dovolenou za přírodou a odpočinkem - adbz.cz
adbz.cz » PR články » Kam v ČR na dovolenou za přírodou a odpočinkem

Kam v ČR na dovolenou za přírodou a odpočinkem

Naše země je krásná a nabízí řadu zajímavých míst, kam vyrazit. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, objevte Doksy nebo Luhačovice. Tato místa vás zavedou do různých koutů České republiky, přičemž nabízí různé možnosti, jak si užít volný čas.

adobestock 646306138
Zdroj fotografie: Adobestock

Severní Čechy

Na severu Čech se nachází malé město Doksy, leží nedaleko Máchova jezera. Je známé pro svou krásnou přírodu, historické centrum a různé kulturní příležitosti.

Pokud patříte mezi milovníky přírody, rozhodně byste neměli minout Máchovo jezero. Je obklopeno hustými lesy, užijete si zde klidnou procházku. Navíc zde můžete vyzkoušet i vodní sporty, ať už jde o plavání, jachting nebo paddleboarding. V blízkém okolí se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou po malebném okolí.

Samozřejmě zde čekají i historické památky. Mezi jednu z nejzajímavějších patří zámek, kam se vyplatí vyrazit na prohlídku. Ta je totiž značně inovativní – čekají vás dotykové obrazovky, kreslící plátno, na vše si můžete sami sáhnout a prozkoumat to. Jde tedy o jedinečný zážitek. Další zajímavostí je Muzeum Čtyřlístek, které zaujme děti i dospělé.

Kulturní program

V Doksech si užijete i kulturu. Kromě divadla se nabízí různé hudební festivaly a další akce. Pokud si chcete užít zábavu, pak se vyplatí vyrazit v létě, kdy v okolí Máchová jezera probíhá spousta různých akcí.

Kam na výlet

Nedaleko obce leží hrad Bezděz, stojí na stejnojmenném vrchu a jeho historie sahá až do 13. století. Nachází se zhruba 10 kilometrů od Doks, pokud máte rádi turistiku, můžete sem vyrazit i pěšky, případně na kole. Pro cyklistiku se skvěle hodí také okolí Máchova jezera, kde vás čeká krásná trasa. Na výběr máte z různých okruhů, lze tak snadno přizpůsobit náročnost výletu.

Možnosti jsou pestré – pokud se rozhodnete ubytovat se v Doksech, čeká vás mnoho zajímavých příležitostí.

Výlet na Moravu

Morava obecně patří mezi oblíbené destinace. Pokud se chcete rozmazlovat, ideálním cílem je lázeňské město Luhačovice. Je proslulé svými léčivými prameny, které jsou využívány pro léčbu mnoha onemocnění.

Jde o ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Nachází se zde řada wellness center s pestrou nabídkou procedur. Kromě toho si však můžete užít i příjemnou procházku po lázeňských parcích, v přírodě, či třeba navštívit jednu z mnoha místních restaurací a dopřát si něco dobrého.

Léčivé prameny

V Luhačovicích vyvěrá 16 minerálních pramenů, přičemž tím nejznámějším je Vincentka. stem vás provede připravený okruh, na kterém můžete ochutnat různé léčivé prameny. Zážitek bude ještě lepší s vlastním lázeňským pohárkem – pro výrobu originálního porcelánu využijete termolis na hrnky.

Nebo se vydejte rovnou do wellness centra a užijte si některou z dostupných procedur. Ať už vás lákají masáže, zábaly, koupele či inhalace.

Historické centrum

Za prohlídku stojí i samotné centrum města. Vydat se můžete na vlastní pěst, či využít některou z nabízených komentovaných prohlídek. Nejenže se dovíte nové zajímavosti, ale také můžete zážitek spojit s degustací místního vína a pochutin.

Navíc je zde Muzeum luhačovického Zálesí, které nabízí jednu z nejkvalitnějších sbírek. Týká se především lázeňství, ovšem probíhají zde i proměnlivé výstavy a zajímavý program.

Tipy na výlet

Nedaleko Luhačovic se nachází zřícenina hradu Starý Světlov. Zůstaly zde jen pozůstatky zdiva, přesto jde o zajímavé sto. Procházku si můžete ještě protáhnout a vyrazit až na poutní místo Malenisko.

Nedaleko leží Zlín, takže se vám otevírá spousta dalších možností, kam v této lokalitě vyrazit. Je čas rezervovat ubytování v Luhačovicích, abyste zde mohli objevit všechny krásy.

Obě města mají jistě co nabídnout, potěší ty, kteří chtějí zrelaxovat, ale zároveň nabídnou spoustu zajímavých aktivit pro aktivní odpočinek.

Zdroj obrázku: Jiri Vanicek / stock.adobe.com