Je čas na nové boty i tašky pro celou rodinu

Už na něj nečekáme, je tady. Jaro. A nastoupilo v plné polní. Vyzbrojeno slunečními paprsky, které nás ze dne na den vysvlékly z kabátu a přezuly ze zimních bot do jarních. Jak jsou na tom členové vaší rodiny? Nepotřebují nové kousky do svého botníku?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nekupujte partnerovi dietu. Lepší jsou tenisky

S jarem více myslíme na svoji kondici a zdraví. Jenomže někdy je těžké po zimním lenošení donutit tělo se trochu rozhýbat. Máte doma partnera, který rozhodně potřebuje více kalorií spalující aktivitu, než jsou deskové nebo počítačové hry s dětmi? Motivujte jej k aktivnějšímu pohybu. Kupte mu boty, ve kterých bude chodit tak rád, že vám definitivně předá klíčky od auta a do práce i z ní se vydá raději pěšky.

Pět, deset i patnáct kilometrů – to vše jde denně pěšky zvládnout. Postačí dobré boty Skechers. Tato značka vyniká pohodlím. Jsou to boty, které neurazí k žádnému outfitu, přitom nabízí sportovní komfort nejen pro dlouhou chůzi, ale i další sporty.

Hýbající se partner je příjemný společník. Vypadá lépe a není podrážděný třeba kvůli bolesti zad. Nemusíte jej též nutit do různých pohybových aktivit. Rychle začne mít o ně zájem sám. Rozhýbat se jej však nesnažte poučováním. Prostě mu kupte dobré boty na sport. Klidně speciální na konkrétní sportovní aktivity. Sáhnete-li třeba po značce Adidas, obvykle snadno najdete ty pravé. Tenisky Adidas se vyrábí pro obrovské množství sportů a aktivit.

Obujte děti zdravě a hezky

Je čas i na inventuru botníku vašich dětí. Prckové nejspíš z bot od podzimu vyrostli, a tak vás nyní na jaře čeká komplexní nákup nových botiček. Ale ani u starších dětí to není jiné. Když z bot nevyrostly, tak jim určitě daly zabrat a nové budou nezbytností.

Hledejte u dětí vždy vysokou kvalitu. Dobrá značka většinou nepustí na trh nekvalitní boty. U dětí si dobře naměřte velikost boty a nezapomeňte ani na dostatečný nadměrek. Pozor též na šířku boty. Úzké boty způsobují vývojové vady nohy u menších dětí, podobně jako mohou být škodlivé úzké ponožky.

Málokterému dítěti byla třeba plochá noha nadělena geneticky. Děti se rodí se zdravými nožičkami, ale do školy nastupují s vadami chodidel. Za většinu mohou právě nesprávně zvolené boty. Vybírejte proto dětské boty pečlivě a nešetřete na nich.

Myslete i na sebe, pořiďte si „zdravější“ kabelky

Předpokládám, že jste již jako většina žen přesedlaly z nezdravých lodiček na tenisky. To však nestačí. Pořiďte si i novou zdravější kabelku. Bolí vás záda? Dost možná je na příčině právě nevhodná kabelka. Přitom i kožené kabelky umí nabídnout odlehčení zádům. Pořiďte si spíše menší kabelku a noste ji napříč přes ramena jako cross body.

Dobrým řešením je i dámský batoh. Můžete si pořídit elegantní baťůžek a nosit jej místo kabelky či s minikabelkou. Ale batoh se vám bude hodit i na různé další aktivity: pro sport, outdoor i výlety, abyste odnesly vše pro dítě, když spolu někam vyrážíte. S dobrým batohem a v teniskách vás bude dítě jako mámu milovat. Budete pro něj skvělým parťákem na hřiště, do lesa i na chodníku při malovaní křídami. Nebude vám překážet nepraktická kabelka, a ještě váš batoh odnese nejedno překvapení pro dítě.

Nezapomeňte na jaře na nové tenisky

K nové kožené kabelce či k dámskému batohu si pořiďte i krásné fashion tenisky. Nosit se dají všude a ke všemu. Tenisky vyrábí každá firma zaměřena na výrobu obuvi a už je nemusíte vybírat pouze ve sportovních potřebách. Tenisky dnes svým designem uchvacují a málokterá z žen se touží vrátit k nepohodlným, a nejen nohám škodícím lodičkám, když nám navíc tak sluší. Tenisky ozdravují pohybový aparát i omlazují své nositelky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednoduchá technika rytmického dýchání, která pomáhá aktivovat detoxikaci těla a zlepšit myšlení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Malý chlapec z chudé rodiny musel dělat domácí úkoly pod pouliční lampou. V tom si ho všiml známý milionář
Události247.cz
Události247.cz
Rusko je na pokraji bankrotu. Podle ekonoma zbankrotuje do 24 hodin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura