Jaké využití mají trapézové plechy?

Trapézové plechy jsou vhodné pro montáž na stěny a střechy. Vzhledem k nízké ceně a vysoké odolnosti jsou materiálem běžně používaným v průmyslové i bytové výstavbě. Trapézové plechy jsou mezi investory velmi oblíbené a nadobro se staly součástí naší krajiny. Stavby z tohoto materiálu jsou k vidění téměř v každém větším městě.
                   

Druhy trapézových plechů: krycí a konstrukční

Základním rozdělením trapézových plechů je rozlišení na krycí a konstrukční plechy.

Krycí plech plní funkci vnějšího opláštění stěny a střechy. Používá se v příčkách studených hal v konfiguraci: konstrukce, trapézový krycí plech nebo v příčkách teplých hal: konstrukce, tepelně izolační materiál, trapézový krycí plech.

Konstrukční plechy se používají pouze jako prvek celého střešního systému. Z vnější strany jsou zpravidla chráněny nátěrem, zvenčí je pouze základní vrstva, která spolu s tepelně izolačním materiálem a krycí vrstvou (např. střešní lepenka, panel, membrána atd.) tvoří dohromady kompletní střechu.

Výhody trapézových plechů

Trapézový plech se vyznačuje především velmi vysokou životností, která je dána odolností vůči povětrnostním vlivům, zejména nízkým a vysokým teplotám. Střešní prvky z trapézového plechu mohou být silnější než krytiny z jiných plechových materiálů, čímž je také lepší jejich odolnost vůči extrémním povětrnostním vlivům, jako je silný déšť, kroupy nebo sníh.

Rychlá a levná montáž jsou rovněž důvodem, proč zvolit tento typ střešní krytiny. Optimalizace nákladů na stavbu nemusí znamenat výběr nekvalitního materiálu. Jedním ze způsobů, jak snížit náklady, je snížit náklady na instalaci. V tomto ohledu je trapézový plech mimořádně výhodným řešením, protože jednoduchost a rychlost montáže výrazně snižuje náklady.

Využití trapézových plechů

Trapézový plech se obvykle používá na velkých výrobních halách, skladech, přístřešcích, ale i na různých typech velkoplošných objektů (i těch, které mají sklon pouze pět stupňů). Je vhodné vědět, že trapézový plech je jedním z nejčastěji používaných materiálů pro pokrytí větších i menších střech průmyslových objektů.

Velmi často se trapézový plech používá nejen jako průmyslová střešní krytina, ale i jako běžná střešní krytina i pro střechy s minimálním sklonem. Dále se používá na zastřešení zastávek, vstupních vestibulů na schodišť, garáží, přístřešků na kola nebo nástupišť. V těchto případech se používá trapézový plech, a to především z důvodu nízké ceny, ale také snadné montáže. Jeho nízká hmotnost znamená, že není třeba připravovat složité, časově náročné a drahé konstrukce.

S trapézovou střešní krytinou můžete zvolit okolo domu i lamelové ploty. Jsou skvělou alternativou k tradičnímu oplocení ze dřeva. Nevyžadují totiž žádnou složitou údržbu a odolají i těm nejtěžším povětrnostním podmínkám. Vybrat si tyto ocelové profily můžete v různých barvách, stejně jako plechovou střešní krytinu. Vyrábí se z té nejkvalitnější oceli na trhu. Vzhled domu a jeho okolí tak bude působit soudržně a komplexe, bez rušivých elementů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články