Jak zlepšit exteriér domu bez obrovské investice?

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Každý z nás chce mít krásný domov. To platí nejen o interiéru vašeho domova, ale také o exteriéru. Venkovní pohled na dům, balkon, terasu nebo zahradu by měl být stejně uspokojivý jako pohled do vnitřní části vašeho domova. Jak toho můžete dosáhnout, aniž byste museli investovat velké částky do nové fasády nebo zahradního architekta?

Soustřeďte se na balkon nebo terasu

V první řadě se podívejte na místo, kde nejvíce venku odpočíváte. Balkon u bytu se může stát oázou pomocí živých rostlin, pěkného posezení a příjemnému osvětlení. Stejně můžete postupovat také v případě terasy, kde navíc můžete pěstovat více rostlin, ovoce i zeleninu. Uvidíte, že uprostřed zeleně se vám bude odpočívat nejlépe a můžete ji přinést i na tento malý prostor.

Udělejte ze zahrady oázu klidu

Máte-li u domu vlastní zahradu, máte vyhráno. Tady si můžete vybudovat dokonalou oázu klidu a míru. Hlavní je výběr stolu a židlí. Nezapomeňte ani na zahradní houpačku, závěsné křeslo nebo houpací síť. Jsou to maličkosti, ale budete se díky nim na zahradě cítit mnohem lépe. Samozřejmostí jsou také živé rostliny a dokonale upravený trávník. Na zahradě nesmí chybět:

  • příjemné a pohodlné posezení,
  • živé rostliny,
  • osvětlení,
  • upravený trávník.

Malé prvky dokáží udělat velké změny

Na úpravu vzhledu samotného domu nemusíte investovat obrovské částky do fasády nebo nové střechy. Postačí vám koupit parapety. I taková maličkost hodně změní vzhled a dům bude najednou vypadat velmi čistým a elegantním dojmem. A zároveň si je můžete pořídit také do interiéru, kde budou mít praktickou i designovou funkci.

Nezapomínejte na venkovní vzhled i vnitřní pohodlí

Budete se divit, ale i investice do vnějšího doplňku může zlepšit váš život uvnitř domu nebo bytu. Nejúčinnější jsou venkovní rolety, které vám doma poskytnou dokonalý stín. Kromě toho ale budou vypadat krásně také zvenčí a můžete si vybrat nespočet barev i provedení. Zajímavým řešením jsou také markýzy na střešní okna, které budou z vnějšího pohledu vypadat velmi zajímavě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články