Jak vybrat ideální sedací pytel právě pro vás?

Díky své jednoduchosti, pohodlnosti a také schopnosti přizpůsobit se tvaru těla získávají sedací pytle stále na větší oblibě. Jakmile začne být něco oblíbené, tak si chce každý utrhnout kousek pro sebe a jinak tomu není ani zde. Na trhu je obrovské množství nejrůznějších typů a my se dnes podíváme na faktory, které je při výběru třeba brát v potaz.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Velikost

První velmi důležitou vlastností je samotná velikost, kterou by měl sedací pytel mít. Můžete si vybrat například malý, jednomístný, který je velmi skladný. Nebo můžete sáhnout po velké variantě, která poskytuje dostatek místa pro více lidí, klidně i pro celou rodinu najednou.

Materiál

To, z čeho bude váš nový kousek nábytku vyroben, hraje obrovskou roli pro celkové pohodlí a samozřejmě také při odolnosti. Běžnými materiály jsou mikrovlákno, bavlna, koženka a voděodolné látky. Mikrovlákno je oblíbené pro svou měkkost a odolnost vůči skvrnám, zatímco koženka může dodat luxusní vzhled.

Důležitá je také náplň do sedacího vaku. Nejčastěji se setkáváme s pěnovými kuličkami, pěnou nebo mikrovlákny. Každý tento materiál nabízí své pro a proti, a je na vás, co od něj očekáváte. Například pěnové kuličky jsou lehké a pružné, paměťová pěna se zase dokáže dokonale přizpůsobit vašemu tělu.

Tvar a design

Jak jsme již zmínili, dnes se dá pořídit pytel v nejrůznějších možnostech. Samozřejmostí zůstává klasický vzhled pytle, ovšem můžeme se setkat také s moderními ergonomickými, které jsou přímo uzpůsobeny tomu, aby pomáhaly držet správnou pozici těla. Dokonce není problém koupit ani takový, jež nabízí opěrku zad. Oblíbené jsou například sedací pytle ve tvaru hrušky v různých barevných provedeních nebo sedací pytle v podobě fotbalového míče.

Údržba

Poslední, ovšem neméně důležitý bod. Asi nikdo z vás nechce trávit dlouhé hodiny čištěním sedacího pytle, a proto byste měli zvážit i to, jak těžko je udržovatelný. Ideální jsou ty s odnímatelnými povlaky, které jde jednoduše vyprat v pračce. Rovněž odolnost materiálu proti skvrnám a opotřebení hraje důležitou roli

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články